6 May 2018

1 Adımda Windows 10 Nasıl Hızlandırılır.

Eski ya da fazla Ram belleğine sahip olmayan bir Windows 10 makineniz olduğunda, muhtemelen ne kadar kötü hissedildiğinden tamamen bıkmış olursunuz. Neyse ki, daha yumuşak bir deneyim yapmak için sistemin Seçeneklerinde yapabileceğiniz birçok küçük ayar vardır.
Özellikle, bilgisayarınızın önyüklemesini daha hızlı hale getirmek için başlangıç ​​ayarlarını değiştirebilir ve aynı zamanda gerçek bireysel deneyimi daha yumuşak görünmesini sağlamak için görsel ayarları da değiştireceksiniz. Windows 10 tüm görselleştirme ile ilgili olsa da, yine de daha sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Kayıt olmak veya herhangi bir yazılım indirmek zorunda değilsiniz, ya da sizden herhangi bir şeyi silmenizi istemeyiz. Windows 10'u her zamankinden daha hızlı yapmak istiyorsanız, aşağıda belirtilen adımları takip edin.
Windows 10 Performace Tweak hızlandırın
Windows 10 Performace Tweak hızlandırın

Yazılım Olmadan Windows 10 Nasıl Hızlandırılır

  1. Bilgisayarınızda Sistem Özellikleri'ni açın Bunu yapabileceğiniz birkaç yol var. Cortana arama özelliğini kullanarak, aşağıdakileri yazın: Sysdm.cpl ve Enter'a basın.
  2. Veya Windows Gezgini'nde, Bu PC'yi sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin. Açılan pencerede Gelişmiş Sistem Ayarları'nı tıklayın .
  3. Birkaç sekmeli küçük bir pop-up penceresi görmelisiniz. Gelişmiş sekmesine tıklayın ve Performans ayarları altındaki Ayarlar'a tıklayın .
  4. Açık Görsel Efekt sekmesinde, seçmek “en iyi performans için ayarla” .
Yeni açılmış olan animasyonların ve görünür efektlerin her biri bir kerede kapatılacak. Semboller ve yazı tipleri dahil olmak üzere sistemin görünümünde görünür bir fark göreceksiniz.
Bilgisayarınızın performansı ciddi eylemler gerektirmediğinde, kişiselleştirilmiş bir şekilde karar verebilir ve yalnızca gerçekten harcayamayacağınız özellikleri açabilirsiniz. (Perspective gibi Microsoft ürünlerini kullanıyorsanız, büyük olasılıkla ekran tipi ekran yazı tiplerinin kolay kenarlarını korumak isteyeceksiniz.)

Hiç yorum yok:
Yaz yorum

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads