Android cihazlarda oyun performansınızı nasıl artırabilirsiniz?

Bu özellikler, yalnızca geliştiricilerin değil, aynı zamanda kullanıcıların, diğerlerinin yanı sıra grafik, pil ömrü veya istikrar açısından performans deneyimlerini arttırmak için cihazlarındaki gizli özellikleri aramasına olanak tanır.
“Geliştirici seçenekleri” olarak bilinen bu özellikler, cihaz ayarlarında gizlidir ve etkinleştirilmesi kolaydır.
Bir oyun oynarken daha iyi bir deneyim yaşamak isteyen oyuncular veya basit kullanıcılar olan Android kullanıcıları, cihaz ayarlarını iyileştirmek için bu seçeneklerden ve diğer ipuçlarından yararlanabilir.
Android Geliştirici seçenekleri ayarlarıyla oyun performansını artırma
Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra, oyun deneyiminizi geliştirmeye yardımcı olabilecek bir ayar bulabileceksiniz. Menüye girdiğinizde Force 4x MSSA (Multi-sample anti-aliasing) seçeneğini araştırmalısınız.
Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, cihazınız en iyi kalitede oyun uygulamaları oynayacaktır. Bunun nedeni, Android'in OpenGL 2.0'da yazılan oyunlarda 4x çoklu örnek kenar yumuşatma kullanmak zorunda kalmasıdır.
Bu seçeneğin çok fazla pil tüketmenize neden olabileceğinin farkında olmalısınız. Bu nedenle, telefonunuzu tam olarak şarj ettiğinizde kullanmanızı öneririz. Ayrıca, oyun zamanınızı tamamladıktan sonra bu seçeneği devre dışı bırakmalısınız.
Arka plan hizmetlerini kapat
Sosyal medya uygulamaları, arka plan uygulamaları olarak hareket ettiklerinde ram belleği ve mobil cihazların pilini tüketir.
Whatsapp, Facebook ve e-posta hizmetleri gibi uygulamaların sabit ping işlemi, işlemcinin normalden daha fazla çalışmasını sağlar.
Her ne kadar akıllı telefonlar ve tabletler bu tür uygulamaları kullanırken önemli ölçüde daha az pil ve ram bellek kullanacak olsalar da, hala daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, arka plan hizmetleri seçeneğini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.
Tüm arka plan servislerini devre dışı bırakabilir veya birkaç tane seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, Geliştirici seçeneklerine gitmelisiniz ve cihazınıza bağlı olarak, RAM kullanımınız hakkında bilgi edinmek için “Çalışan hizmetleri” veya “İşlemler” için arama yapmanız gerekir. Cihazınıza dayalı daha ayrıntılı bilgi burada bulabilirsiniz.
Destek uygulamalarını kullanma
Google Play Store'da , daha iyi bir oyun deneyimi elde etmek için cihazınızı geliştirmek için özel olarak oluşturulmuş çok sayıda uygulama bulabilirsiniz .
Bu uygulamalar cihazınızın performansını ve grafik kalitesini artıracaktır. Çoğu kez, destek uygulamaları geçici olarak değişiklikler yapma konusunda muhteşem bir özelliğe sahiptir, bu yüzden oyununuzu durdurduğunuzda tüm ayarlar varsayılan olarak geri döner.
Swift Gamer , DU Speed ​​Booster , Game Booster 3 veya Systweak Android Cleaner gibi uygulamaları deneyebilirsiniz .
Bir Samsung cihazınız varsa, varsayılan olarak gelen Oyun Başlatıcıyı kullanabilirsiniz. Cihazlarını eğlence için kullanmak istediklerinde kullanıcıların oyun deneyimlerine odaklanmalarına yardımcı olan çok etkili bir araçtır.
Dolayısıyla, bu destek seçenekleri kesinlikle oyun deneyiminizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Akıllı telefonların sahip olduğu gizli özelliklerin ve seçeneklerin bilinmesi her zaman yararlıdır. Bu şekilde, Android'in kullanıcılara ve geliştiricilere oyununuzu artırarak getirdiği tüm avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayabilirsiniz.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts