Bir USB Pendrive ile bilgisayarınızı nasıl kilitler ve kilidini açarsınız?Bilgisayara dayalı herhangi bir Hollywood filmini izlediyseniz, bilgisayar korsanlarının sadece USB Pendrive'ı kullanarak bilgisayarları nasıl koruduğunu görmüş olmalısınız. Harika bir fikir gibi görünüyor. Pendrive'ı kullanarak bilgisayarınızı kilitleyebilir ve aynı Pendrive'ı kullanarak kilidi açabilirsiniz.

USB Pendrive ile Bilgisayar Nasıl Kilitlenir ve Kilidini Açılır?

Bu çok basit bir süreç. Adım adım yol göstereceğim, ancak herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılım olmadan çalışan bir USB Pendrive uyguladığınızdan emin olun. Pendrive'ınızda bazı önemli dosyalarınız varsa, bu yazılım boş Pendrives gerektirmez.
Adım 1: Bir yazılımı indirin ve yükleyin: Predator.
Windows oturumu hala aktif olsa bile, bu yazılım uzaktayken PC'nizi kilitler. 
Bir erişim kontrol cihazı olarak normal bir USB flash sürücü kullanır.
Adım 2: Predator, Pendrive'da fişi başlattığında.
PC'nizden uzaktayken, sadece USB sürücüsünü çıkarırsınız: 
- kaldırıldıktan sonra klavye ve fare devre dışı bırakılır ve 
PC'nize geri döndüğünüzde ekran kararır , USB flash sürücüyü yerine koyarsınız: 
- Klavye ve fare hemen serbest bırakılır ve ekran geri yüklenir.
Adım 2: USB Pendrive'ı taktığınızda Predator, bir şifre oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Devam etmek için Tamam'a tıklayın.
3. Adım: Tercihler penceresinde, “Yeni şifre” alanına güvenli bir şifre girin. USB kalem sürücünüzü kaybederseniz, bu parolayı bilgisayarınızın kilidini açmak için kullanabilirsiniz.
Bu yazılım ayrıca, USB kilidine / kilidine ek olarak bir parola kullanmanızı da sağlar. Bu tesisi istiyorsanız, Her Zaman Gerekli kutusunu işaretleyin ve PC'nizin kilidini açmak için başparmak sürücünüzü her kullanışınızda parolayı girmeniz istenecektir.
Son olarak, Flash Sürücüler altındaki bölümde, doğru USB flash sürücünün seçildiğinden emin olun. İşiniz bittiğinde, “Anahtar oluştur” a tıklayın ve ardından Tamam'a tıklayın.

Adım 4: Predator çıkacaktır. Programı yeniden başlatmak için görev çubuğundaki Predator simgesini tıklayın. Birkaç saniye sonra, simge, Predator'un çalıştığını bildiren yeşil renk alır. Bittiğinde, Predator USB Pendrive'ınızın takılı olduğunu görmek için her 30 saniyede bir kontrol edecektir. Eğer değilse, bilgisayarınız kararır ve kilitlenir.
Predator'u istediğiniz zaman duraklatabilirsiniz, görev çubuğu menüsünden “İzleme duraklat” ı seçin. Predator, Predator etkinlik günlüğünden USB sürücüsü kullanılarak açıldığında, birisinin PC / dizüstü bilgisayarınıza erişip erişmediğini de kontrol edebilirsiniz.
Bilgisayarınızda Predator kullanımıyla ilgili tek sorun, kilitleme / kilit açma amacıyla yalnızca bir USB portunu kilitlemesidir.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts