11 May 2018

Dosyaları Çok Küçük boyutta Sıkıştırmak için (1 GB ila 1MB)

Hiç kimsenin küçük sayıları endişelendirmek için çok sayıda dosyayı yönetmek için nasıl kullanıldığını merak ettiniz mi? Bu yazıda, büyük dosyaları çok küçük boyutta nasıl sıkıştıracağınızı ve başlığında da belirtildiği gibi, 1MB'lık bir dosyayı 1MB'ye nasıl sıkıştırdığımı göstereceğim.
Hatırlamanız gereken bir şey, zaten sıkıştırılmış olan yüksek oranda sıkıştırılmış dosyaları sıkıştırabilen bir yazılım olmamasıdır. Basitçe söylemek gerekirse, JPEG veya MP3 dosyaları gibi medya dosyalarını dahil edemezsiniz, çünkü bu dosyalar zaten sıkıştırılmış bir formattadır, ancak bu yöntem ham medya dosyaları ve diğer birçok farklı formatta çalışacaktır.


Bu eğitimdeki dosyaları yüksek sıkıştırmak için kullanacağım araç FreeArc denir. Bu bir sıkıştırma aracıdır, WinRAR veya Zip'den farklı olarak, bu araç size en yüksek sıkıştırmayı verecektir. Bu araç şu ana kadar şu ana kadar sadece 32-bit sürümler için kullanılabilir, ancak yakında 64-bit sürümü için mevcut olacak ve bazı özellikler de eklenecek.
En Yüksek Sıkıştırmayı Almayı Hatırlayacak Noktalar.
Çok küçük bir boyuta dosya eklemek isterseniz, aşağıdaki şeylere dikkat etmelisiniz:
  • Sıkıştırmaya çalıştığınız dosyaların JPEG veya MP4 gibi sıkıştırılmış bir biçimde olmadığından emin olun.
  • Sıkıştırılmış dosyayı .zip veya .rar veya başka herhangi bir şekilde sıkıştırmaya çalışmadığınızdan emin olun.
  • Sıkıştırma oranı yüzdelerini kontrol edin, eğer daha az yüzdeye veya yüzde sıfıra göre en yüksek sıkıştırmaya sahipseniz, sıkıştırma oranı daha yüksek olacak ve alt dosya boyutu olacaktır.
  • Sıkıştırma sekmesinden maksimum sıkıştırmayı seçtiğinizden emin olun.

Dosyaları Sıkıştırmak

Adım 1. Buradan PC'deki FreeArc aracını indirin ve yükleyin .
Adım 2. Şimdi yüksek sıkıştırmak istediğiniz dosyayı sağ tıklayın.
Adım 3. Ardından, menü seçeneğinden, FreeArc altındaki “arşive ekle” yi seçin.
Adım 4. Ardından, menüden ihtiyaçlarınıza göre farklı ayarları seçebilirsiniz.
Adım 5. Ardından, Sıkıştırma Menüsünden “sıkıştırma seviyesi” ni seçin .
Adım 6. Final, Tamam'a tıklayın ve bu dosya, Son Derece Sıkıştırmaya başlayacak. Bilgisayarınızın hızına ve dosya boyutuna bağlı olarak bitirmek biraz zaman alacak.
Test dosyasını bu gönderinin sonunda bulabilir ve kanıtı kendiniz görebilir ve görebilirsiniz. PC'nize FreeArc yüklemeniz gereken kanıtı görmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:
Yaz yorum

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads