Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. Eski telefonun çalıştığı ve arka kameranın çalıştığı sürece, sen ayarlandın. Süreci kurmak ve sık sık (ama her zaman değil) kurmak çok kolaydır.


1. Adım: Eski telefonunuzda çalışan bir güvenlik kamerası uygulaması edinin.

Başlamak için, telefonunuz için bir güvenlik kamerası uygulaması seçmeniz gerekecektir. Çoğu uygulama, yerel akış, bulut akışı, çekimleri yerel olarak veya uzaktan kaydetme ve depolama, hareket algılama ve uyarılar gibi aynı özelliklerin çoğunu sunar.
Kurulduktan sonra, yaşam alanınızı izleyebilir ve güvenlik kameranızı doğrudan telefonunuzdan istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz.
IOS için güvenlik kamerası uygulaması
Eski bir iOS cihazını bir güvenlik kamerasına dönüştürmek için kullanılabilecek en iyi seçeneklerden biri, Manything (bir şeyden başka bir şey izleme) uygulamasıdır. Birçok şeyle, hareket uyarıları oluşturabilir, bir video ya da yalnızca fotoğraf modu arasında seçim yapabilir ve hatta güvenlik kameranızı yapılandırmanın neredeyse sonsuz yolları için IFTTT ile entegre edebilirsiniz.
Birçok şey App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir ve tamamen ücretsiz bir plan ile gelir, bu sayede bir kamera ve ücretsiz kayıt (bu yıl içinde değişecek şekilde ayarlanmış) sağlar.
Başlamak:
 • İndir Manything hem eski hem de yeni iOS cihazlara App Store'dan.
 • Eski telefondan Ayarlar'ı açın ve Genel altında Otomatik Kilitleme'yi devre dışı bırakın.
 • Bir e-posta adresini veya Facebook hesabını kullanarak çok şey kaydedin veya oturum açın.
 • Eski cihazla Kamera modunu ve yeni cihaz için Viewer modunu seçin.
 • Canlı akışı başlatmak için kamera cihazından kırmızı düğmeye basın.
 • Yeni telefondan, canlı akış, akış cihazları listesinde görünecektir. Alternatif olarak, akışını bir manything.com adresinde oturum açarak bir bilgisayardan görüntüleyebilirsiniz . 

Android için güvenlik kamerası uygulaması

Durum Android'de çok benzer. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğe rağmen, mevcut en iyi güvenlik kamera uygulamalarından biri IP Webcam. Tamamen ücretsiz bir lite sürümü mevcut, ancak tüm özellikleri kilidini açmak için 3.99 $ için Pro sürümü satın almanız gerekecektir.
IP Webcam, Ivideon adlı bir hizmeti kullanarak hem yerel hem de bulut üzerinden yayın yapar, böylece akışınızı her yerden canlı olarak görüntüleyebilirsiniz.
Android telefonunuzu güvenlik kamerası olarak kurmak için:
 • İndir IP Webcam Google'dan eski cihaza oynayın.
 • IP Webcam'i başlatın ve isterseniz video tercihlerinizi, efektlerinizi, güç yönetimi ayarlarınızı ve hareket veya ses tespitinizi ayarlayın.
 • Akışı uzaktan yayınlamak için, Ivideon'a üye olun, oturum açın veya oturum açın, uyumluluk test edin ve bulut akışını etkinleştirin.
 • Akışı başlatmak için uygulamanın en altındaki Sunucu başlat'ı seçin.
 • Akışı görüntülemek için:
 • Telefon kurulumunda sağlanan IP adresini ve bağlantı noktası numarasını bir güvenlik kamerası olarak bulun. Başka bir cihazdan (bilgisayar, akıllı telefon veya tablet), İnternet tarayıcısının adres çubuğuna IP adresini girin.
 • Bir Ivideon bulut akışı kurarsanız, bir bilgisayardan ivideon.com adresini ziyaret edipoturum açın.

2. Adım: Kameranızı konumlandırmak için bir nokta seçin

Akışı çalıştırdıktan ve çalıştırdıktan sonra, kamerayı kurup konumlandırmanız gerekir. Evinize, arka bahçenize, değerli eşyalarınızı veya özellikle savunmasız olabileceğini düşündüğünüz bir noktayı sakladığınız ana giriş noktasıyla karşı karşıya gelmesini isteyebilirsiniz. Bir IP kamerayı bebek monitörü olarak da kurabilirsiniz.
Çok sayıda eski telefonunuz varsa, oldukça sağlam video kapsama için birden fazla kamera kurabilirsiniz.

3. Adım: Yeni güvenlik kameranızı monte edin ve güçlendirin

Kamerayı monte etmek veya yerleştirmek için küçük bir akıllı telefon sehpası veya emiş kabini montajı, harikalar yaratabilir ve kamerayı göze çarpmayan bir yere yerleştirmenize yardımcı olabilir.
Görüş alanını genişletmek için telefonunuz için geniş açılı bir mercek satın almayı düşünün. Bu, 5 TL ile 20 TL arasında (yaklaşık 13 TL veya 28 ABD Doları) çevrimiçi olarak satın alınabilir.
Video akışı çok yoğun bir şekilde çalışıyor ve telefon 7/24 açık. Telefonun ilk birkaç saat içinde ölmesini engellemek için, bir güç kaynağına yakın konumlandırmanız gerekir.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts