11 May 2018

Proxy vs VPN vs TOR ve TOR ve VPN birlikte kullanmanın avantajları ve dezavantajları.

Sizi gerçekten anonim yapan ve internette iz bırakmayan şeyler nelerdir? Bu yazıda Proxy vs VPN vs TOR ve VPN'nin avantajları dezavantajlarını tartışacağım.
İnternet, bugünlerde hayatımızın devasa ve ciddi bir parçası. Artık o kadar basit değil: “IP adresinizi (ve DoS siz)” bulacağım ve böylece anonimlik, gözetleme her zamankinden daha fazla araştırmaya başladıkça daha karmaşık hale geldi. Daha fazla şey 'Web'e bağlı olduğundan, potansiyel olarak daha fazla bilgi açığa çıkarabilir, daha fazlasını kullanabilir, daha fazla koruyabilir veya her zamankinden daha fazla yağma yapabilirsiniz. Gözlemleme ve gözetlemeyi etkin bir şekilde yapabilmek çok önemlidir ve aynı zamanda gözetim ve izlemeyi devre dışı bırakabilmek çok önemlidir. Neden, bu tamamen farklı bir felsefi tartışma ve ben sadece bunu kullanıcıların hayal gücüne bırakacağım. VPN ile TOR ve TOR ve VPN'nin birbirine benzemesi VPN'yi anlamak, bunlar anonimlik için kullanılan ana yöntemler olduğundan önemlidir.


Bu makalede, aşağıdaki gibi yöntemleri kullanmanın avantajlarını ve eksilerini ele alacağım: Web'i anonim olarak nasıl tarayabileceğinizi merak ediyorsanız, hiç kimsenin sizi takip etmeyeceğini garanti eden çok sayıda farklı yöntem olduğunu bilmek mutluluk duyar. ve sizi dijital olarak tehdit ediyor. Ancak, bu yöntemlerin hepsi eşit derecede etkili ve niteliksel değildir ve bu makalede bize yol açmıştır.
 1. Proxy,
 2. VPN
 3. TOR ve
 4. TOR ve VPN birlikte.
Eğer bir mafya Whistle-blower ya da rejimin belli bir aktiviteyi (örneğin politik bloglar yazmak gibi) yapmak için yakalanmasının çok tehlikeli olacağı bir rejim altında yaşıyorsanız, bu makale size büyük yarar sağlayacaktır.

Proxy nedir?

Bir vekil trafiğinizi kendi başınıza değil başka bir bilgisayardan yönlendirir. Kamu ve özel proxy sunucuları olsa da, genellikle yalnızca özel proxy'ler ödenen her türlü istikrar veya güvenilirliği sağlar.Nihai anonimlik - blackMORE Ops - 3SOCKS vs HTTP Proxy
Bir SOCKS sunucusu, bir istemci adına başka bir sunucuya TCP bağlantısı kuran, sonra tüm trafiği istemci ve sunucu arasında ileri ve geri yönlendiren genel amaçlı bir proxy sunucusudur. Herhangi bir portta her türlü ağ protokolü için çalışır. SOCKS Sürüm 5 güvenlik ve UDP için ek destek ekler. SOCKS sunucusu, istemci ve sunucu arasındaki ağ trafiğini hiçbir şekilde yorumlamaz ve genellikle istemciler bir güvenlik duvarının arkasında olduğu ve güvenlik duvarının dışındaki sunuculara SOCKS sunucusu aracılığıyla yapmazlarsa, TCP bağlantılarını kurmasına izin verilmediği için kullanılır. Örneğin çoğu web tarayıcısı, bir SOCKS sunucusu aracılığıyla bir web sunucusuna konuşacak şekilde yapılandırılabilir. İstemcinin önce SOCKS sunucusuna bir bağlantı kurması ve ona bağlanmak istediği ana bilgisayarı anlatması gerektiğinden, istemcinin “SOCKS etkin” olması gerekir. TCP yığınının “shim” edilmesi mümkündür, böylece tüm istemci yazılımı SOCKS etkindir. Http://www.hummingbird.com/products/nc/socks/index.html adresinden Hummingbird’den ücretsiz bir SOCKS programı mevcuttur.
Bir HTTP proxy'si benzerdir ve istemciler bir güvenlik duvarının arkasında olduğunda ve güvenlik duvarı dışındaki sunuculara giden TCP bağlantılarını yapmaları engellendiğinde aynı amaçla kullanılabilir. Ancak, SOCKS sunucusundan farklı olarak, bir HTTP proxy'si istemci ve alt sunucu arasında, yani HTTP protokolü arasında geçen ağ trafiğini anlar ve yorumlar. Bu nedenle HTTP proxy HTTP trafiğini yönetmek için SADECE kullanılabilir, ancak bunun nasıl yapılacağı konusunda çok akıllı olabilir. Özellikle, sık sık tekrarlanan istekleri tanıyabilir ve performansı iyileştirmek için yanıtları önbelleğe alabilir. Birçok ISS, tarayıcının nasıl yapılandırıldığına bakılmaksızın HTTP proxy'leri kullanır, çünkü port 80'deki tüm trafiği yalnızca proxy sunucusu üzerinden yönlendirirler.

Proxy avantajları

 1. Proxy'ler bir Web Filtresi gibidir. Proxy ayarları, MSIE, Chrome, Safari, Firefox vb. Kullanıyor olmanıza rağmen internet tarayıcınıza uygulanır.
 2. Bir proxy sunucusu aracılığıyla internette gezinirken, örneğin (Güvenlik, Hız ve Coğrafi Konum), bu sunucuyla tüm faydalar kullanılır.
 3. Proxy, yalnızca proxy sunucu ayarlarını kullanarak internet tarayıcısı üzerinden trafiği güvence altına alacaktır.

Proxy dezavantajları

 1. Bugün kullanılan birincil proxy protokolleri SOCKS ve HTTP / HTTPS'dir. SOCKS ve HTTP proxy'leri şifreleme sağlarken HTTPS proxy'leri herhangi bir SSL web sitesiyle aynı düzeyde şifreleme sunar.
 2. Proxy'ler, yalnızca internet tarayıcınızın tamamını korumak için tasarlanmamıştır.
 3. Pek çok vekil, kullanıcının orijinal IP adresini hedef siteye iletir ve bu da onları güvenlik veya gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için uygun hale getirmez.
 4. Proxy'ler her uygulama için ayrı olarak yapılandırılmalıdır (e-posta, tarayıcı, üçüncü taraf uygulamalar) ve bazı uygulamalar bunları desteklemeyebilir.

VPN nedir?

Nihai anonimlik - blackMORE Ops - 5Bir Sanal Özel Ağ, başka bir yere güvenli bir bağlantı oluşturmanızı sağlayan bir ağ bağlantısıdır, böylece başka bir yerde olduğunuzu görmenizi sağlar. Bilgisayarınız VPN sunucusuna şifrelenmiş bir sanal tünel oluşturur ve tüm taramalarınız VPN sunucusundan geliyormuş gibi görünür. Tüm internet trafiği bu şifreli tünelden geçerek verilerinizin bilgisayarınız ve VPN sunucusu arasındaki gizli dinleyicilere maruz kalmasını engelliyor.
Bir Vekilden farklı olarak, bir VPN hizmet sağlayıcısı (Sanal Özel Ağ) tüm trafiğinizi şifreler, ISS'nizi değiştirir ve tüm programları ve uygulamaları da dahil olmak üzere VPN sunucusu aracılığıyla TÜM trafiği yönlendirir. Bu ayrıca VPN sunucusunun (Hız, Coğrafi Konum ve Güvenlik) tüm faydalarını kullanacaktır. 
VPN, bir düğmeye tıklama ile kolayca bağlanabilir veya bağlantısı kesilebilir.

VPN avantajları

 1. Hızlı - genel olarak, bir VPN servisi kullanırken ham internet bağlantı hızınızda çok az yavaşlama göreceksiniz.
 2. Konum sahtekarlığı çok kolaydır - çoğu VPN sağlayıcısı, dünya çapında birçok yerde sunucu sunar. Bağlantılar hızlı olduğu için, coğrafi kısıtlamalı medya içeriğinin akışını izlemek için VPN idealdir
 3. P2P dosya paylaşımları için idealdir - çoğu sağlayıcı bunu yasaklarken, çoğu dosya akılda kalıcıdır

VPN dezavantajları

Veri veya iletişim kayıtlarını saklamayan kaliteli bir VPN hizmeti seçmeniz zorunludur. Bir devlet dairesinin, VPN sağlayıcısını günlükleri ortaya çıkarmasını talep etmesi durumunda, kullanıcılar maruz kalacaktır. Ayrıca, VPN hizmetinin, kullanıcıların her zaman farklı bir VPN sunucusuna bağlanmaları için uygun yük dengeleme ve sunucu rasgele uygulamalarını gerçekleştirmesi önemlidir.
 1. VPN sağlayıcısı internet etkinliğinizi görebilir - ve birçok ülkede yasaların resmi makamlara veya telif hakkı avukatlarına verilebilecek olan kayıtlarını tutması gerekir.
 2. VPN'ler, içerdikleri bilgileri elde etmek amacıyla polis tarafından yapılan sunucu baskınlarına karşı da savunmasızdır. Bu nedenle, günlük tutmayan bir sağlayıcı seçmek hayati önem taşır (ve bu sözü tutabilecek durumdadır). Tabii ki, bir VPN sağlayıcısı, günlük tutmak için vaat etse bile, sözlerini tutmak için onlara güvenmelisin…
 3. Maliyetler para (genellikle ayda 10 dolardan az veya toplu olarak satın alırsanız daha az)

Tor nedir?

Tor, anonim iletişimi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. İsim, orijinal yazılım proje adı The Onion Router'dan türetilen bir kısaltmadır. Tor, internet trafiğini, bir kullanıcının konumunu ve ağ gözetimi veya trafik analizi yapan herhangi bir kişiden kullanımını gizlemek için altı binden fazla röleden oluşan ücretsiz, dünya çapında, gönüllü bir ağ aracılığıyla yönlendirir. Tor kullanımı, Internet aktivitesinin kullanıcıya geri izlenmesini zorlaştırır: “Web sitelerine yapılan ziyaretler, çevrimiçi yayınlar, anlık mesajlar ve diğer iletişim formları”. Tor'un kullanımı, kullanıcıların kişisel gizliliğinin yanı sıra, İnternet aktivitelerinin izlenmesini engelleyerek, gizli iletişimi yürütme özgürlük ve yeteneklerini korumak için tasarlanmıştır.Nihai anonimlik - blackMORE Ops - 4
Soğan yönlendirme, bir soğan katmanı gibi yuvalanmış bir iletişim protokol yığınının uygulama katmanında şifreleme ile gerçekleştirilir. Tor, hedef IP adresi dahil olmak üzere verileri birçok kez şifreler ve ardışık, rastgele seçilen Tor röleleri içeren bir sanal devre üzerinden gönderir. Her bir röle, kalan şifrelenmiş verileri kendisine iletmek için devrede sadece bir sonraki röleyi ortaya çıkarmak üzere bir şifreleme katmanı şifresini çözer. Son röle, en içteki şifreleme katmanının şifresini çözer ve orijinal IP adresini kaynak göstermeden veya hatta bilmeden orijinal verilerini hedefine gönderir. İletişimin yönlendirilmesi, Tor devresindeki her sıçramada kısmen gizlenmiş olduğundan Bu yöntem, iletişim kurucu akranlarının, kaynak ve hedeflerini bilmeye dayanan ağ gözetimi yoluyla belirlenebildiği herhangi bir noktayı ortadan kaldırır. Kullanıcıların doğrudan bir bağlantı yapmaktan ziyade bir röle ağı üzerinden bağlanmasını sağlayan merkezi olmayan bir sistemdir. Bu yöntemin yararı, IP adresinizin, sunucunuzu sunucudan sunucuya rasgele olarak kaydırarak, özünde izi kaybederek ziyaret ettiğiniz sitelerden gizlenmiş olmasıdır.

Tor avantajları

 1. Hiç kimse sizi ziyaret edilen harici IP'lere götürebilir
 2. Dağıtılmış ağ - kapatmak veya anlamlı bir şekilde saldırmak neredeyse imkansız
 3. Ücretsiz

Tor dezavantajları

Verileriniz, tüm geçiş düğümleri boyunca şifrelenirken, istenen site SSL kullanmıyorsa zincirdeki son rölenin son bağlantı noktası tehlikeye girebilir. Tor, verilerinizin aktarıldığı sayısız sıçramalardan dolayı göz atmanızı önemli ölçüde yavaşlatan bilinen bir dezavantaja sahiptir. Hükümetin meraklı gözleriyle ilgili olanlar için, Tor, ABD Donanması ile birlikte oluşturuldu ve hala birçok devlet kurumu tarafından kullanılıyor. Tor, siyasi muhalifler, gazeteciler ve hatta suçlular tarafından yaygın bir şekilde kullanıldığından, birçok hükümet Tor kullanıcılarına dikkat çekiyor. Bu, potansiyel olarak bir suç türü olarak ayrılmanıza ve çevrimiçi etkinliğinizin tümünün izlenmesine neden olabilir.
 1. Çok yavaş - çünkü verileriniz her biri dünyanın herhangi bir yerinde olabilen bir dizi düğümle rastgele sektirilir, çünkü Tor kullanarak acı verebilir.
 2. P2P dosya paylaşımına uygun değil - BitTorrent'i Tor üzerinden kullanmanızı engellemenin bir yolu yokken (ve insanlar bunu yapıyor) a) çok yavaş ve b) çok kötü bir şekilde tüm ağ için tüm ağı yavaşlatıyor, Bazılarının Tor üzerinden internete erişiminin kritik ve muhtemelen yaşamı tehdit eden bir önemi olabilir.
 3. Bir çimdikte, konum sahtekarlığı için kullanılabilir olsa da, Tor bu konuda gitmek için çok kederli ve verimsiz bir yoldur. Buna ek olarak, Tor'ın yavaşlığı, jeo kısıtlamalı medya hizmetlerini yayınlamak için hizmetin kullanılmasının olanaksız olduğu anlamına gelir.

Tor ve VPN birlikte

Proxy, VPN, TOR ve TOR ve VPN'i birlikte kullanmanın avantajları ve dezavantajları - blackMORE Ops - 1İkisi, ek bir güvenlik katmanı için birbiriyle bağlantılı olarak kullanılabilir, ancak bu, Tor'un dünyadaki birçok sunucudan rastgele bir şekilde bağlantı göndermesi yönteminden dolayı hizmeti yavaşlatacaktır. Bununla birlikte, bir VPN kullanmak zorunludur, bu nedenle verileriniz şifrelenir, böylece VPN verileri güvenli tutmak için kullanılır. Günlük tutmayan bir VPN sağlayıcısı eşit derecede önemlidir.
Tor'un en büyük avantajı, kimseye güvenmenize gerek olmamasıdır - internet kullanımınız tamamen anonimdir. Bununla birlikte, çok yavaştır ve büyük ölçüde bunun bir sonucu olarak, insanların coğrafi olarak kısıtlanmış medya içeriği dosya paylaşımı ve akışı gibi VPN'yi kullanmak istedikleri çoğu popüler etkinlik için uygun değildir.
Güvenilir bir kayıtsız VPN sağlayıcısı kullanılmadığı sürece, VPN, Tor'un sunabileceğinden çok daha fazla performans ve esneklik sağlayan çok güvenli, tüketici odaklı bir gizlilik çözümüdür.
Her iki yöntemle birlikte kullanıcıların her iki hizmeti birlikte kullanmanın birleşik hız vuruşu yaşayacağı belirtilmelidir. İki çeşit var:

VPN'den Tor

Bu konfigürasyonda, önce internete girmeden önce VPN sunucunuza ve daha sonra Tor ağına bağlanırsınız:
Bilgisayarınız -> VPN -> Tor -> internet
Bu, bir VPN sunucusuna bağlıyken Tor Tarayıcısını (daha az güvenli) veya Whonix'i (daha güvenli) kullandığınızda ve internet üzerindeki görünür IP'nizin Tor çıkış düğümünde olduğu anlamına gelir.

Tor VPN avantajlarından

 1. ISP'niz Tor kullandığınızı bilmeyecektir (VPN'yi kullandığınızı bilmelerine rağmen)
 2. Trafiğiniz kötü niyetli bir Tor çıkış düğümü tarafından izleniyorsa, VPN sağlayıcınızın günlüklerini ISS'nizden daha az tutması olası değildir. Bu nedenle, ek bir gizlilik seviyesi sağlar, ancak anonimlik değildir.

VPN dezavantajları ile Tor

 1. Kötü amaçlı bir Tor çıkış düğümü hala internet etkinliğinizi izleyebilir ve VPN sağlayıcınıza geri izleyebilecek. İyi VPN sağlayıcıları, kullanıcı etkinliklerinin günlüklerini tutmaya ve paylaşılan IP adreslerini kullanmaya söz verir. Bu sözler tutulursa, bu çok etkili ikinci koruma katmanı sağlayacaktır, ancak VPN sağlayıcınıza güvenmek tamamen güvenmektedir (normal VPN kullanımı gibi).
 2. Tor çıkış düğümleri genellikle engellenir.
Temel olarak, bu yapılandırma, Tor kullanımını ISS'nizden gizler ve eğer güvenilir bir günlüğe sahip olmayan VPN hizmeti kullanıyorsanız, anlamlı bir ekstra güvenlik katmanı sağlayabilir. Ne yazık ki, bir VPN sağlayıcısının% 100 güvenilir olduğunu garanti etmenin hiçbir yolu yoktur ve hatta en iyisi, bir kişinin eylemlerinin gerçek zamanlı kaydını başlatmak için bir mahkeme celbi veya mahkeme emri ile zorlanabilir (bu yasa gerektirse de) yaptırım aktif olarak bu bireyi arıyor).
Sadece kendi ülkelerinde yasa uygulama konusunda endişe duyan ve uluslararası bir menfaate sahip bir rakiple karşı karşıya olmayan gazeteci ve ihbarcı, bu kurulumu denizaşırı bir VPN sağlayıcısı kullanıyorsa çok etkili bulmalı, ancak bazı hükümetlerin fazladan almadığını hatırlamalıdır. İstedikleri bilgileri almak için yasal önlemler.

VPN'den Tor

Bu, önce Tor'a ve ardından bir VPN sunucusundan internete bağlantıyı içerir:
Bilgisayarınız -> VPN ile şifreleyin -> Tor -> VPN -> İnternet
Bu kurulum, VPN istemcinizi Tor ile çalışacak şekilde yapılandırmanızı gerektirir ve bunu desteklemek için bildiğimiz tek VPN sağlayıcıları mükemmel AirVPN ve BolehVPN'dir. İnternet'teki görünür IP'niz, VPN sunucusununki.
Tor ile VPN avantajlarıNihai anonimlik - blackMORE Ops - 2VPN sunucusuna Tor üzerinden bağlandığınızdan, VPN sağlayıcısı gerçek IP adresinizi göremez - sadece Tor çıkış düğümünden. Tor üzerinden anonim olarak yapılan bir anonim ödeme yöntemiyle (düzgün karıştırılmış Bitcoins gibi) birleştirildiğinde, bu, VPN sağlayıcısının günlükleri tutmuş olsa bile sizi tanımlamanın bir yolu olmadığı anlamına gelir.
 1. Tor ağına girmeden (ve çıkmadan) önce VPN istemcisi tarafından şifrelenirken (veri şifreli olsa da, ISS'niz bir Tor düğümüne doğru gittiğini görebilecektir), zararlı Tor çıkış düğümlerinden koruma.
 2. Tor çıkış düğümlerindeki tüm blokları atlar.
 3. Sunucu konumunu seçmenizi sağlar (geo-spoofing için harika).

VPN'den Tor dezavantajları

 1. Hız vuruşundan başka hiçbiri gerçekten yok ve bu kurulum biraz daha karmaşık olabilir.
 2. Küresel uçtan uca zamanlama saldırısına karşı biraz daha savunmasız.
 3. Tor gizli servislerine erişmek için Tor tarayıcısını çalıştırmanız gerekir. Bu, bir başka saptırma katmanı sunar, ancak bağlantıyı daha da yavaşlatır.
Gördüğünüz gibi, bu daha iyi konfigürasyon. Dikkatli bir şekilde, VPN kullanarak sağlanan ekstra koruma katmanından faydalanırken gerçek anonimliğin korunmasını sağlayabilirsiniz (engellenmiş Tor çıkış düğümlerinden muzdarip olmanın yan faydası ile birlikte).

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads