Tamamen bir Android diğerine kopyalamak için CLONEit nasıl kullanılır

Bazılarımız için yeni bir telefon almak, gelmiş geçmiş en iyi duygulardan biri. Ancak ruh halini kırabilecek tek şey, tüm verileri eski aygıttan yenisine alma düşüncesidir. Artık Android’den iOS’a geçiyorsanız, rahatsızlıktan uzaklaştığınızı görmek üzücü, ancak işleri kolaylaştırmak için iOS'a taşı uygulamasını kullanabilirsiniz.
Ama Android’e geçip Android’e geçtiyseniz, seveceğiniz bir şey var. Uygulamanın adı CLONEit'dir ve eski cihazınızdan yeni bir şeye ter dökmeden her şeyi ve her şeyi kopyalayabilir. Ve en iyi şey, ücretsiz!
Dolayısıyla, verileri eski Android'den yeniye verimli bir şekilde kopyalamak için uygulamayı nasıl kullanacağımıza bir göz atalım.

Telefonları CLONEit'i kullanmak için hazırlanıyor

Başlamak için , her iki Android cihazında da CLONEit uygulamasını indirmeli ve yüklemelisiniz . Uygulama yüklemek için ücretsizdir ve uygulama içi satın alma veya kısıtlama olmadan gelir. Uygulamayı göndericiye yükledikten sonra, aktarımı başlatmaya hazırdır. Ancak alicilarin ucunda bazi degisiklikler yapilmalidir, böylece aldiiniz uygulamalar herhangi bir sorun olmadan otomatik olarak yüklenebilir.
Etkinleştirmeniz gereken ilk şey, uygulamaları bilinmeyen kaynaklardan yükleme seçeneğidir ve seçenekler Güvenlik bölümleri altında bulunabilir Kullanıcının rahatlığı için, uygulama Erişilebilirlik seçeneklerine otomatik yükleme komut dosyası ekler Tüm uygulamaları telefonunuzda sorunsuz bir şekilde kurulabilmesi için bu seçeneği açın.
Şimdi uygulamayı her iki cihazda da tetikleyin ve sırasıyla üzerlerinde gönderici veya alıcı düğmesine dokunun. Gönderici olarak hareket edecek olan telefon otomatik olarak bir hotspot başlatır ve alıcı doğrudan arayacak ve arayacaktır. Bağlantı kurulduktan sonra, gönderenin telefonunun adını alıcı telefon radarında görebilirsiniz. Aktarımı başlatmak için telefon simgesine dokunup onaylayın.
Ardından, transfer etmek istediğiniz şeyleri seçmeniz istenecek ve CLONEit hepsini kapsayacak. Telefonun tamamını yansıtmak istemiyorsanız, belirli öğeleri manuel olarak seçersiniz.
Not: CLONEit kullanarak metin mesajlarını aktarmayı seçerseniz, Android sınırlamaları nedeniyle iletileriniz için varsayılan işleyici olarak yapılacaktır. Aktarım tamamlandıktan sonra değişiklikler geri alınacaktır.
Aktarımı başlatırken, ilgilenmeniz gereken şeylerden biri de kişiler ve uygulamalar. Kişileri senkronize etmek için Google kullanıyorsanız ve hesap zaten yeni telefonda ayarlanmışsa, kişi aktarımını atlamak isteyebilirsiniz veya siz yinelenen kişilerle sonlanırsınız. Uygulamalar hakkında, sadece eski cihazdan bloatware aktarmadığınızdan emin olun.
Erişilebilirlik ayarları komut dosyası sayesinde, her şey otomatik olacak ve yeni telefonunuzu eski cihazdaki tüm verilerle hiçbir zaman kaybetmeden alacaksınız. Telefonu bir kez yeniden başlat, takip etmek en iyi uygulamadır.

CLONEit'i, verileri kopyalamak için mevcut olan diğer uygulamalardan daha iyi kılan birkaç neden vardır.
  • Herhangi bir sınırlama olmaksızın kullanımı ücretsizdir.
  • Hiçbir veri kablosu gerekmez, hatta bir Wi-Fi hotspot. Gönderen otomatik olarak telefonun hotspot'unu başlatır ve alıcıya bağlanmak için kullanır.
  • Tüm yeni uygulamaların otomatik olarak yüklenebilmesi için tek dokunuşla uygulama yükleme komut dosyasını içerir.
  • Verileriniz bulutlara yüklenmediğinden, eksiksiz gizlilik garanti edilir.

Sonuç

Bu yüzden CLONEit'i bir telefonu diğerine gizliliğini korumak için tamamen kopyalamak için kullanabilirsiniz. Uygulamaya ücretsiz olan alternatifleri bulmaya çalıştım ama hiç şansım olmadı. Eğer bir uygulama ile karşılaşırsanız, CLONEit için zorlu bir mücadele verebileceğinizi düşünüyorsanız, bunu bilmek isterim. Forumumuzda görüşmek üzere.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts