11 May 2018

Telefon kullanarak herhangi bir yerden PC'nizi Uzaktan Kapatma

Windows PC'de, bilgisayarınızı uzaktan kapatmak için birçok geçici çözüm vardır. İnternete göz atarsanız, Microsoft görünümünü veya Thunderbird e-posta istemcisini kullanarak bir bilgisayarı uzaktan kapatma işleminde size yol gösterecek bir sürü nasıl yapılır kılavuzlarını bulacaksınız.
Tüm bu yöntemler kesinlikle işe yarıyor, ancak windows PC'yi uzaktan kapatmak için doğrudan bir yaklaşım değiller. Bu yüzden bir bilgisayarı uzaktan kapatmak için daha kolay bir çözüm buldum. İhtiyacınız olan tek şey bir telefon veya internet erişimi olan bir bilgisayar ve PC'nizi kapatmak sadece bir tık uzakta olacak.

Neye ihtiyacın var ?

Bu kılavuzda , yaklaşık 100 Kb boyutunda ve Windows 7 ve Windows 8 dahil olmak üzere çoğu Windows işletim sisteminde çalışan ücretsiz bir program olan Airytec Switch Off'ı kullanacağız . Program Windows tabanlı bir arayüze sahip değildir, ancak pencere bildirim alanından kolayca erişilebilir.
Uzaktan kapatma özelliğinden ayrı olarak, bu küçük program, otomatik kapatma, yeniden başlatma veya Windows PC'nizi kapatma gibi birden çok görevi gerçekleştirecek şekilde de yapılandırılabilir. Program, windows hesabınız kapalı olsa bile, mükemmel bir şekilde çalışacak ve çalışacak ek bir çerçeveye veya kütüphaneye ihtiyaç duymaz. Şimdi, Windows PC'nizi uzaktan kapatmak için Airytec'i nasıl kapatabileceğimizi öğrenmek için devam edelim.

Telefonunuzu kullanarak PC'nizi uzaktan kapatma talimatları

  • Adım 1: Airytec'in herhangi bir sürümünü PC'nizde indirin ve kurun .
  • Adım 2: Program yüklendikten sonra, pencere bildirim çubuğunu genişletin ve program logosuna çift tıklayın.
  • 3. Adım: Seçilmiş program açılır menüsünden, bir zamanlama seçin ve eylemi yürütmek için bir zaman aralığı ayarlayın.
  • 4. Adım: Sonraki eylemler listesinden kapatmayı seçin ve “ kapatmak için uygulamaları zorla ”, “ eylemi yürütmeden önce beni uyar ” ve “ kullanıcıların oturum açıp açmadıklarını ” “seçenekler” seçeneğini işaretleyin.
  • Adım 5: Şimdi pencere bildirimleri alanından, program logosuna sağ tıklayın ve seçenekleri seçin.
  • 6. Adım: Uzak sekmeyi seçin ve “ web arayüzü ayarlarını düzenle ” ye tıklayın. sonraki “ Web arayüzünü etkinleştir ” seçeneğini işaretleyin , “ etkinleştirmeyi etkinleştir ” seçeneğini işaretlemeyin ve uygulamaya tıklayın.
  • 7. Adım: " Statik adresleri görüntüle / güncelle " yi tıklayın ve kapatma URL'sini not edin veya daha kolay erişim için telefonunuzun tarayıcısında yer işareti olarak daha iyi bir yer imi olarak ekleyin.
  • Adım 8: Windows bildirimlerinde programın simgesine çift tıklayın ve “ Görevi Etkinleştir ” e tıklayın.
  • Adım 9: Şimdi program ayarlandı. Telefonunuzda işaretlediğiniz IP adresini açın ve aşağıdaki gibi benzer bir arayüz görmelisiniz.
  • tep 10: Kapatma üzerine dokunun ve program PC'nizde kapatma sayımını başlatacaktır.
Yani, şimdi sadece tek bir tıklama ile bilgisayarınızı herhangi bir yerden kapatabilirsiniz. Bu, en kolay yöntemdir ve Android veya iOS telefonunuzda herhangi bir pp yüklemenizi bile gerektirmez.

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads