6 May 2018

Tüm Zamanın En İyi 15+ En Tehlikeli Siyah Şapka Hackerları

Hepimizin bildiği gibi, günümüzde siber suç ve terörün ne kadar hızlı yayıldığını bildiğimiz gibi, son zamanlarda ABD hükümeti elektronik muharebe terörizmi konusunda uzmanlaşmış bir ajans oluşturacağını duyurdu. Böylece, bugün tüm zamanların efsanevi siber suçluları veya sözde siyah şapkalarının bir listesini oluşturduk.

Tüm Zamanların En İyi 15+ En Tehlikeli Siyah Şapka Hackerları

Son zamanlarda ABD hükümeti elektronik muharebe terörizminde uzmanlaşmış bir ajans oluşturacağını açıkladı. Bu, kurumsal sistemlerin, medya kuruluşlarının ve ulusal hükümetlerin son işgalinden sonra kazanılan siber saldırıların öneminin bir kanıtıdır. Kişisel bilgileri, gizli dosyaları çalmak ya da ünlülerin gizliliğini açığa vurmak, siyah şapkalar olarak adlandırılan son yıllarda küresel kamu düşmanı haline geldi. Tüm zamanların en tehlikeli 15 hackerından bazılarıyla tanışın.

1. Adrian Lamo 

“Evsiz Hacker” Adrian Lamo, The New York Times, Google, Yahoo! ve Microsoft, 2003 yılında tutuklanana kadar. Kafeleri ve kütüphaneleri üs olarak kullanan “evsiz hacker” olarak biliniyordu. 15 aylık bir soruşturma sonrasında Lamo, Kaliforniya'da tutuklandı ve altı ay ev hapsine hizmet etmeyi kabul etti. Son zamanlarda, ABD hükümetinden WikiLeaks'e gizli verileri sızdırmış olan asker olan Chelsea Manning'i kınayanlardan biri olacaktı. Bugün Lamo, hacker topluluğunda Finger-hard olarak bilinir.

2. Jeanson Ancheta “Dayanıklı”

Hacker, internete büyük miktarlarda spam göndermek için kaçırılan bilgisayarlardan oluşan bir ordunun - “botnets” olarak adlandırılmasıyla suçlanan ilk kişiydi. 2004 yılında, 500.000 bilgisayarı kontrol etmek için “rxbot” virüsünü kullandı ve hatta hizmetlerini büyük siteleri aşağı çekmek isteyen herkese sattı. 2005 yılında bir FBI ajanı hizmetlerine ilgi duyduğunda Ancheta tutuklandı. Hacker baskınlarda yaklaşık 60 bin dolar kazandı ve 60 ay hapis cezasına çarptırıldı.

3. ASTRA

ASTRA olarak bilinen hacker, hiç olmazsa halka açıklanmamıştır. 2008'de tutuklanan bir matematikçiydi. Yunanistan'daki yetkililer, yaklaşık beş yıl boyunca havacılık şirketi Dassault sistemlerine saldırdığını söylüyor. Bu dönemde askeri uçaklardan gizli bilgi çaldı ve verileri farklı ülkelerde 250 kişiye sattı. ASTRA Dassault'a 360 milyon dolarlık bir kayıp verecekti.

4. Owen Walker “AKILL”

2008 yılında, Owen Walker altı siber suç suçundan suçlu olduğunu itiraf etti. 1.3 milyon bilgisayara giren ve 20 milyon cari hesabı çalan bir bilgisayar korsanları ağına liderlik etti. Walker 17 yaşındayken Robberies başladı. Toplamda, sadece kodu yazdığı için, çetenin diğer üyeleri parayı çalabildiği için 32.000 $ kazandı. Şu anda güvenlik teknoloji şirketlerinde uzmanlaşmıştır.

5. Kevin Poulsen “Karanlık Dante” 

Kevin Poulsen hapishaneden ayrıldıktan sonra internetten yasaklanan ilk Amerikalı oldu. 1990'ların başında Poulsen telefon hatlarını işgal etti. Bir radyo sistemine girdiğinde ve Los Angeles'ı aramak için 102. dinleyici olarak ünlüydü, 102 kişilik bir yarışmaya katılmak için bir Porsche alacaktı. Tutuklandığında, Poulsen beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hapishaneden ayrılırken, üç yıldır interneti kullanmaktan men edildi, ancak şu anda Wired dergisi için yazıyor.

6. Albert Gonzalez “CumbaJohnny” 

Albert Gonzalez, 4000 kişi toplamaya gelen Shadowcrew.com sitesini kurdu. Site üyeleri, cari hesap ve pasaport, sürücü belgesi, sosyal güvenlik numarası, kredi kartı, doğum belgesi ve sağlık sigortası portföyleri alıp satabilirler. 2005 ve 2007 yılları arasında yaklaşık 170 milyon kredi ve banka kartı satıldı. Florida'da doğdu, Gonzalez'in taşıdığı biliniyordu: lüks otellerde kaldı ve binlerce dolara mal olan partiler verdi. New Jersey'de 15 sahte banka kartı bulundurmakla suçlanmıştı ancak diğer 19 ShadowCrew üyesinin adını vererek tutuklanmaktan kaçındı. Miami'ye döndükten sonra, bir mağaza ağından sisteme girdi ve 18 ay boyunca 45 milyon kredi kartı çaldı. 2008 yılında tutuklandı ve 2025'e kadar hapiste tutuldu.

7. Kevin Mitnick “Condor” 

Mitnick bir hacker değil bir “sosyal mühendis” olduğunu söyledi. Nokia, IBM ve Motorola'yı işgal ettiği 15 yaşında hack yapmaya başladı. 1995 yılında tutuklandığında, mahkumun hapishane telefon tuşlarını kullanarak nükleer bir savaşa başlayabildiğini öğrenmesi nedeniyle mahkemeye hapsedildi. Hapishanede bir yıl görev yaptıktan sonra bilgisayarlara girmeye devam etti. 1999 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok aranan hacker olduğunda, dört yıl hapis cezasına çarptırıldı. Halen, bir güvenlik danışmanı ve konuyla ilgili iki kitabın yazarıdır.

8. Jonathan James “c0mrade” 

15 yaşındayken James, NASA ve ABD Savunma Bakanlığı'ndan sisteme girdi ve o anda 1.7 milyon dolarlık bir yazılım çaldı. Uluslararası Uzay İstasyonunun kodunu, NASA'nın uzay gemisinin bilgisayarlarını üç hafta süreyle kapatmasına neden olarak, Amerikan ajansına 41.000 dolarlık bir zarar vermesine yol açacaktı. Albert Gonzalez'le birlikte Florida'daki mağazalar ağının işgaline katılmakla suçlandıktan sonra, James, 2008 yılında kendisini işlemediği bir suç için ödeme korkusuyla öldürdü. “Adalet sistemine inanmıyorum” diye yazdı veda etti.

9. Vladimir Levin

Levin, dünya çapındaki çeşitli Citibank hesaplarından kendi hesabına 10.7 milyon dolar aktardı. En inanılmaz: İnterneti kullanmadı, ancak bankalarını ararken insanların çevrilen numaraları duyuran bir telefon zımba sistemi. Levin 1998'de tutuklandığında sadece 400.000 dolar kurtarıldı. Halihazırda hiç kimse hacker'ın nerede olduğunu bilmiyor.

10. Gary McKinnon “Yalnız” 

Gary McKinnon, 2001 ve 2002 yılları arasında NASA ve ABD Ordusu'ndan 100 sunucuya girdi. Suç işlemek için, teyzenin bilgisayarlarını Londra'daki kız arkadaşına kullandı. Hacker, ABD hükümetinden bilgi, yazılım ve dosyaları silip 700.000 dolarlık zararlara neden oldu. McKinnon'a göre, NASA'nın sistemine sadece dünya dışı varlıkların varlığını kanıtlamak için gizli belgeler bulmak amacıyla girdi. Wired ile yaptığı röportajda, Amerikan ajansının arşivlerinde UFO görüntülerini bulduğunu iddia ediyor.

11. Michael Calce “Mafiaboy”

1999 yılında Calce, Amazon, CNN, eBay, Yahoo! ve Dell. Daha sonra ABD Başkanı Bill Clinton Mafiaboy'u avlamak için bir siber güvenlik ekibi kurdu. 2001 yılında Calce, sekiz yıllık ev hapsine mahk sentm edildi. Hafif bir cümle gibi görünüyor mu? Unutmayın: Suç anında sadece 15 yaşındaydı.

12. Matthew Bevan “Kuji” ve Richard Pryce “Datastream Cowboy”

İngiliz ikili 1994 yılında Pentagon sistemlerine girdi ve Güney Kore'deki askeri mesajları gizli mesajlar ve nükleer santrallere ulaştı. Fiyat (resimde) 16 ve Bevan, 21 idi. Her ikisi de ertesi yıl tutuklandı.

13. Suriye Elektronik Ordusu

Suriye Elektronik Ordusu, Cumhurbaşkanı Beşar Esad rejimini web sitelerinde ve sosyal ağlarda desteklemek için 2011 yılında geldi. Karmaşık olmamasına rağmen, grup son aylarda spam, kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve hizmet reddi saldırılarını kullanarak bir dizi büyük kuruluşa ve yüzlerce web sitesine saldırdı.

14. Kertenkele Takımı

Oyuncular arasında ünlü olan Kertenkele Takımı, 2014 yılında Noel'de PlayStation ve Xbox'a ulaştı. Grup ayrıca League of Legends ve Destiny ağlarının saldırılarına sahne oldu. Bu saldırılarda kullanılan DoS saldırısı, grubun web sitesinde bir hizmet olarak satılmaktadır. Kertenkele Kadrosunun da var olmayan Tinder, Facebook ve Instagram'a yönelik saldırılardan sorumlu olduğu biliniyor. Grubun bir parçası olduğu iddia edilen iki kişi tutuklandı: Vinnie Omari, bir İngiliz 22 ve “Ryan”, 17.

15. Anonim

Anonim 2003'te 4 kanonda ortaya çıktı ve grup 2008 yılına kadar Scientology Kilisesi'nin bulunduğu yere saldırı düzenlediğinde internet troller düzenledi. O zamandan bu yana “hacktivistler” olarak kendilerine çağrı yapmaya başladılar ve Charlie Hebdo'ya saldırmak, belgeleri sızdırmak, siteleri devirmek gibi çok önemli politik ve uluslararası etkinliklerle ve çok iyi bildiğimiz kadarıyla çok daha fazla şeyle ilgilenmeye başladılar.

16 Nahshon Even-Chaim (Phoenix)

Eh, Melbourne, Avustralya merkezli “The Realm” adlı grubun en yetenekli ve kibirli bir hacker olduğu bilinmektedir. Nahshon Even-Chaim, savunma ve nükleer silah araştırma ağlarını hedef alıyor. Avustralyalı polis, gizli ağı ve muhbirleri kullanarak onu bulmayı başardı ve tutuklandı. Asıl hedefleri, Melbourne, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley, NASA, Wisconsin Üniversitesi-Madison, Purdue Üniversitesi, West Lafayette, Indiana'da Commonwealth Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Kurumu idi.

17 Chad Davis

Chad Davis, Green Bay, Wisconsin'den bir Amerikan hackerdı. 20. yüzyılın sonlarında “Siber Suçlular” ın en çok aranan listesiydi. Aynı zamanda bilgisayar korsanları GlobalHell'in de bir parçasıydı. Hacker's grubunun en büyük başarısı, White House web sitesinin ana sayfasını yok etmekti. Chad Davis bir zamanlar ABD ordusunun ana sayfasını “globalHell ölmeyecek” mesajıyla geri aldı. O tespit edildi ve tutuklandı. Altı ay hapis cezasına çarptırıldı, para cezasına çarptırıldı ve bilgisayar kullanmasını yasakladı.

18 George Hotz

Birkaç markalı telefonun kilidini açtığı bilinen bir Amerikan Hacker. IPhone'un kilidini açmış gibi, diğer kablosuz taşıyıcılarla da kullanılabilir. Pekala, sana George Hotz'in de limera1n jailbreak aracını geliştirdiğini söyleyeyim, bu araç Apple'ın ürünlerinde sunduğu tüm sınırlamaları kaldırıyor. Ayrıca fail0verflow olarak bilinen bir Hacking grubunun bir parçasıydı. Sony, PlayStation 3'ü ele geçirmek için George Hotz'a dava açtı. Sony, George Hotz ile her şeyi mahkemeye yerleştirdi. Ancak bundan sonra anonim bir hacker Play Station Network'e girdi ve yaklaşık 77 milyon kullanıcının kişisel bilgilerini çaldı.

Hiç yorum yok:
Yaz yorum

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads