11 May 2018

Windows 10'da bir misafir hesabı nasıl kurulur CMD'yi kullanma

Bir misafir hesabı kavramı kötü değil: diğer kullanıcıların PC'nizde internete erişmek, uygulamaları çalıştırmak ve çok daha fazlasını kullanmasına izin verebileceğiniz kilitli bir hesap - tüm dosyalarınızı, ayarlarınızı korurken ve her şey güvenli (teoride). Ancak Microsoft, Windows 10'u yayınladığında, Misafir hesabı kayboldu. Bunu birkaç şekilde etkinleştirebilirsiniz, ancak kullanılacak bir Misafir hesabı yok. Aslında, hesabı açmayı başarabilirseniz, oturum açma ekranında bile görünmez.
Ancak, bir misafir hesabı oluşturmak için gerekli olan öğeler hala Windows 10'da bulunmakta olup, bu da kullanıcıların kendi bilgisayarınızı kullanmalarına izin vermek için kendi kısıtlı hesabınızı oluşturmayı mümkün kılmaktadır. Sadece kullanıcı bir araya getirme biraz. Bu Windows 10 kılavuzunda, PC'nizde bir misafir hesabı oluşturmak için Komut İstemi'ni kullanmak için adım adım size yol göstereceğiz.
Web genelinde, Windows'ta Komut İstemi'ni veya grup ilkesi düzenleyicisini kullanarak “gizli” konuk hesabının nasıl etkinleştirileceğini anlatan makaleler bulacaksınız. Bu yöntemler, misafir hesabının etkinleştirilmiş gibi görünmesine rağmen, aslında çalışmıyor. Misafir hesabına geçiş yapmaya çalıştığınızda, bunun yerine geçerli hesabınıza giriş yapmak zorunda kalacaksınız.
Ancak, Süper Kullanıcı üyesi Profesyonel: Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur ve misafir gruba atayan bir ipucundan uyarlanmış çalışmayı denediğim bir yöntem var. Bu, hesabın yerleşik misafir hesabıyla aynı şekilde hareket etmesini sağlayacaktır: Kullanıcı, ayarlara erişmeden veya uygulama yüklemeden bilgisayarınızı kullanabilecektir. "Misafir", Windows'ta ayrılmış bir hesap adı olduğundan "Ziyaretçi" yi kullanacağız.
1. Windows düğmesine sağ tıklayın ve Komut İstemi'ni (Yönetici) seçin. Bu, Komut İstemi'ni yönetici olarak açmanın en hızlı yoludur.
2. Devam etmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda Evet'e tıklayın .
3. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:
net user Ziyaretçi / add / active: evet
4. Parola sorulması istendiğinde Enter tuşuna iki kez basın . Bu, hesap için boş bir şifre oluşturacaktır.
5. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın: 
net localgroup users Ziyaretçi / sil
Bu, ziyaretçi kullanıcısını varsayılan kullanıcı grubundan kaldırır.
6. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın: 
net localgroup guests Ziyaretçi / add
Bu, Ziyaretçi kullanıcılarını yerel kullanıcılardan daha kısıtlı olan misafir grubuna ekler.
Hepsi bu kadar var. Şimdi Komut İstemi penceresini kapatabilirsiniz.

Konuk Hesabına Nasıl Geçilir?

1. Windows düğmesine tıklayın. 
2. Kullanıcı adınızı tıklayın. 
3. Ziyaretçi'yi tıklayın.

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads