Windows 7/8 / 10'da Internet Explorer'ı Tamamen Devre Dışı Bırakma

Varsayılan olarak, Internet Explorer 11, Windows 10 içinde baskın tarayıcı olacak şekilde yapılandırılmıştır ve yalnızca sistem yazılımı olarak başlatıldığından hiçbir kullanıcı onu kaldıramaz. Varsayılan tarayıcı olan Internet Explorer, tıklattığınız her tür bağlantıyı açma eğilimindedir. anonim bir çok Microsoft'un en iyi web tarayıcısı ile mutlu olurdu, ancak herkes sadece IE ile yardımcı olmak istemeyebilir. Bu makalede, Internet Explorer'ın başka bir tarayıcı tarafından değiştirilebileceği yöntem hakkında yazdık. durumda, URL açıldığında, atanan tarayıcınız çalışacaktır. Web tarayıcısını değiştirmek ve varsayılan tarayıcılarını ayarlamak isteyen kullanıcılar, bazı yöntemlerle bunu kolayca yapabilirler. Şimdi, bu yazının bu makalede yazıldığını öğrendiniz. Bu makaleyi okuyarak daha fazla bilgi edinebilir, devam edin ve yapın!
Tamamen kaldırmanın bir yolu olmamasına rağmen, Windows'da Internet Explorer'ı nasıl devre dışı bırakacağınıza bir göz atalım, böylece artık bununla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Birçok Windows kullanıcısı, farklı bir tarayıcı kullanmak için yeterli olmayan Internet Explorer'ı sevmiyor - ortadan kaybolmasını istiyorlar

Internet Explorer'ın Internet'e Erişimi Nasıl Engellenir

Yöntem oldukça basit ve kolaydır ve ilerlemek için aşağıda tartışılan adım adım kılavuzu izlemeniz yeterlidir.

Pencerede Internet Explorer'ı Kapatmak için Adımlar.

Adım 1: Masaüstünüzün ekranında güç menüsünü başlatacak olan Windows Key + X tuşlarını basılı tutun. Menüde farklı seçenekler olacak Liste görünecek, ancak buradan başlatmak için Kontrol Panelini tıklamanız yeterli olacaktır. Pencerelerin ayarları aracılığıyla kontrol paneline ulaşmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.
Adım 2: Kontrol panelinin içinde, tüm farklı parametreler ve işlevler için tasarlanmış farklı sayıda seçenek göreceksiniz. Internet Explorer'ı devre dışı bırakmaya çalışmamız gerekiyor, bu yüzden programlara ve özelliklere gitmemiz gerekiyor. Bu seçeneği tıklayın ve Bir sonraki ekranda, \ Enable veya Disable Windows Feature \ option seçeneğini bulun ve tıklayın.
Adım 3: Windows'da bulunan tüm özelliklerin sayısını gösteren bir başka pencere açılacaktır, yan yana yerleştirilmiş bir dizi klasör gibi görünecektir. Ayrıca, bu ekrana çok basit adımlar ile ulaşabilir, Windows işlevlerini yazabilirsiniz. Arama çubuğunda ve Windows işlevlerini etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğini belirleyin.
Adım 4: Yukarıdaki pencerelerde, Internet Explorer 11'i bulun ve sonra da seçeneğin yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Bu, Windows 10'da Internet Explorer'ı anında devre dışı bırakır, ancak son olarak değişikliklerin gerçekleşmesini sağlamak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir. bitti! favori tarayıcınızla tarama keyfini çıkarın!
Bu, diğer programların ve işlemlerin kendi oluşturma motoruna bağlı olduğundan, Internet Explorer'ın tüm izlerini tamamen kaldırmaz. Ancak, bu yordam, bilgisayarınızda çalışırken kesinlikle yolumdan çıkaracaktır.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts