Windows'a Benzer Alternatif 4 Linux Paketi

Microsoft, Windows XP desteğini sonlandırıyor . Bu, bilgisayarınızın güvenlik güncellemeleri dahil olmak üzere herhangi bir yazılım güncellemesi almayacağı anlamına gelir. Bu, Windows XP'yi çalıştıran bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlara karşı daha da savunmasız bırakacaktır.
Şimdi, Windows XP'yi değiştirmek için sadece birkaç seçeneğiniz var. Ve bunlar:
  • Windows XP'yi çalıştırmaya devam edin ve bilgisayarınızı güvenli ve kullanılamaz hale getirin
  • Windows 7 veya Windows 8'e yükseltin ve bir antivirüs sistemi ve ofis ürünleri için en az 100 $ ve daha fazla ödeme yapın
  • Linux'a geçin ve tasarruf paranızla birlikte özgürlüğün tadını çıkarın
3. seçenek hakkında merak ediyor ve Windows XP'den Linux'a geçmeniz gerektiğinde mi düşünüyorsunuz? Fikrini yapmana yardım edeyim. Bilgisayarı çoğunlukla internette gezinmek, film izlemek, müzik dinlemek, ofiste düzenli çalışma yapmak vb. Kullanıyor musunuz? Eğer sorunun cevabı evet ise, Linux'a iki kere düşünmeden geçebilirsiniz.
Korkma. Linux artık sadece geeks'in oyun alanı değil. Linux kullanmak için bir komut satırı ninja veya süper bir hacker olmanıza gerek yok. Normal insan da Linux kullanıyor. Masaüstü Linux kullanmak diğer işletim sistemleri kadar kolaydır. Ve hangi Linux dağıtımının sizin için en iyi olduğunu merak ediyorsanız, burada  Windows XP'yi değiştirmek için en iyi 4 Linux işletim sistemini listeledim .
Burada listelenen Linux işletim sistemi, benzer arabirime sahip Windows XP'yi kullanmaya alışkın biri için en uygun olanıdır. Ayrıca, bu Linux dağıtımları kutunun bitmesiyle ünlüdür, bu yüzden sorun giderme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yeterli konuşma, Windows XP'ye en iyi 4 Linux alternatifine bir göz atalım.

Linux Mint Mate:

Linux Nane, sadeliği, donanım uyumluluğu ve önceden yüklenmiş yazılımı ile bilinir. Mate, masaüstü kısayolları, alt panel vb. Windows kullanıcı arabirimine benzer bir masaüstü ortamıdır. Orta düzeyde donanım yapılandırmanız varsa, Windows XP'yi değiştirmek için Linux Mint Mate'ye güvenebilirsiniz.

Linux Nane Xfce:

Windows XP'yi uzun bir süredir çalıştırıyorsanız, bir zamanlar oldukça iyi olan sisteminizin artık düşük uçlu cihaz olarak kabul edilmesinden de kaynaklanabilir. Bu, Windows 7 veya 8'e yükseltme yapmadığınız / yapamayacağınız bir neden olabilir. Bu nedenle, RAM sıkıntısı varsa, Pentium 4 gibi düşük son işlemci, Linux gerçek arkadaşınızdır.
Linux Nane Xfce, Linux Mate'nin Xfce varyantıdır. Xfce, RAM ile 256 MB gibi düşük bir cihazda çalışabilen hafif masaüstü ortamıdır.

Lubuntu:

Linux Mint Xfce'ye benzer şekilde, Lubuntu nispeten düşük donanım yapılandırmasına sahip bilgisayarlar için uygun bir seçimdir. Dünyanın en popüler Linux dağıtımı Ubuntu'ya ve aşırı hafif bir masaüstü ortamına dayanan Lubuntu, şaka yapmadan Pentium 2 işlemcilerde bile çalışabilir. Elbette Lubuntu'yu kullanmak için donanım spektrumunun alt tarafında olmanıza gerek yok. Harika süper hızlı masaüstü deneyimi elde etmek için onu düzenli yapılandırma ile bir bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Zorin OS:

Zorin OS, Linux dünyasında Windows kullanıcılarını Linux'a getirmeye odaklanan yeni bir katılımcıdır. Zorin OS, Windows kullanıcılarını tanıdık bir hisle (ex) Windows kullanıcılarına rahat ettirmek için açık amaçlarla taklit ediyor. Ayrıca Windows XP'ye görünümleri değiştirmek için bir seçenek sunar. Çeşitli yazılımlarla varsayılan olarak paketlenen Zorin OS, orta düzeyde yapılandırmalı bir bilgisayar için Windows XP için ideal bir yedektir.
Bu Windows XP ile değiştirmek için 4 Linux alternatiflerimizin listesini derler. Aslında bu 4 Linux işletim sisteminde durmanıza gerek yoktur. Sadece Distrowatch'a gidin ve orada bulunan farklı Linux işletim sistemlerine bir göz atın. Linux'a geçmeye karar verdiğinizde, çevrimiçi ortamda bol miktarda kaynak bulunduğunu ve geçişinizi kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için yararlı bir Linux topluluğu olduğunu unutmayın. FOSS bunlardan sadece bir tanesidir.
Sizce hangi işletim sistemi, Windows XP'yi değiştirmek için en iyi seçimdir? Listeye eklemek istediğiniz var mı? Görüşlerinizi paylaşın.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts