11 May 2018

Windows'da Masaüstü Kısayolu Kullanarak Bir Monitör Nasıl Kapatılır

Varsayılan olarak, pencereler bilgisayarınızın monitörünü masaüstünden kapatmak için herhangi bir seçenek sunmaz. Tabii ki, herhangi bir monitörü kapatmak için kolay bir görev, ama çoklu monitör kurulumu olanlara ne dersiniz?
Çoklu monitörleri kapatmanın zamanı gelmeyen bir iş olmasına rağmen, basit görevleri hızlı ve kolay bir şekilde yapmak istemeyen bir şey var mı? Monitörü tek bir tıklamayla monitörlerini kapatmak isteyenler için, bilgisayarınızın monitörünü veya monitörlerini pencerelerden masaüstü kısayolunu kullanarak nasıl kapatabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.
Her şeyden önce, Nircmd denilen küçük ve çok amaçlı bir yardımcı programa ihtiyacınız olacak Bu küçük yardımcı program 100kb boyutunda olsa da, yapabileceği şeylere şaşıracaksınız. Bu küçük küçük programın neler yapabileceğinin tam bir listesi için, nirsoft adresindeki indirme sayfasına bir göz atın. Ardından, indirilen dosyanın içeriğini çıkarmanız ve en fazla tercihen C sürücüsünde bir klasöre kaydetmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Windows'da Masaüstü Kısayolu Kullanarak Bir Monitör Nasıl Kapatılır

  • 1. Adım: Masaüstünde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Yeni> Kısayol'useçin .
  • Adım 2: Şimdi göz atın ve nircmd.exe dosyasını kaydettiğiniz konuma gidin ve seçin.
  • 3. Adım: Yolun başına ve sonuna tırnak işaretleri ekleyin ve ardından aşağıdaki argümanı ekleyin:
cmdwait 1000 monitör kapalı
Son argümanın nasıl görünmesi gerektiği. “C: \ path-to \ nircmd.exe” cmdwait 1000 monitör kapalı
  • 4. Adım: Sonraki seçeneğe tıklayın ve kısayol için bir ad girin. Son olarak kısayolu oluşturmak için son üzerine tıklayın.
İşte bu ve şimdi bilgisayarınızın monitörünü hızlı bir şekilde kapatmak için oluşturulan kısayolu çift tıklayabilirsiniz.
Kısayolun ikonunu değiştirmek Ayrıca, kısayolun simgesini değiştirebilir ve ona yeni bir görünüm verebilirsiniz. Bunu yapmak için kısayolu sağ tıklayıp özellikleri seçebilirsiniz.
Daha sonra simgeleri tıklayın ve pencerelerde mevcut olan simgelerin herhangi birini seçin. Alternatif olarak, simgeleri internetten indirebilir ve kullanabilirsiniz.
Son olarak değişiklikleri kaydetmek için Tamam'a tıklayın.

Hiç yorum yok:
Yaz yorum

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads