11 May 2018

Android cihazınızı herhangi bir bilgisayardan tamamen kontrol etme

Bir arkadaşınız bir metin mesajı konuşması başlatma zamanı geldiğinde rastgele karar verdiğinde bilgisayarınızı hiç kullandınız mı? Genellikle masaüstünde yaptığınız şeyi durdurmak zorundasınız, sonra akıllı telefonunuzu alıp metne cevap verin. Sonra arkadaşınız başka bir mesajla cevap verirse, farenizle klavyeniz ile el cihazınız arasında ileri ve geri hareket etmelisiniz.


Ancak, aynı metni sadece bilgisayarınıza bir pencere açarak yanıtlayabilseydiniz? Peki ya bu pencere USB üzerinden şarj edilirken akıllı telefonunuz üzerinde tam kontrol sahibi olursanız ne olur? İyi bir geliştirici olan Koushik Dutta, bu fantastik senaryonun nihayetinde bir gerçeklik olduğunu ve yeni Vysor uygulamasının Chrome web tarayıcısı için çalışmasından bu yana neredeyse tüm masaüstü işletim sistemlerinde bunu yapabileceğini gördü .

1. Adım: Bilgisayarda ADB'yi Etkinleştir (Yalnızca Windows)

Bir Windows PC kullanıyorsanız , ADB sürücülerini yüklemeniz gerekir. Yani tıklayın Bu bağlantıyı ve sürücü dosyası hemen indirilmeye başlayacaktır. (Mac kullanıcılarının bunu yapmasına gerek yok, bu yüzden bir sonraki adıma geçin.) Tamamlandığında, devam edin ve başlatın, ardından kurulum için talimatları izleyin.

2. Adım: Android'inizde USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin

Ardından, Android cihazınızda ADB'yi etkinleştirmeniz ve ardından bilgisayarınızdaki bağlantılara her zaman izin verileceğinden emin olmanız gerekir. Telefonunuzu veya tabletinizi bir USB veri kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın, ardından Android cihazınızdaki Ayarlar menüsünü açın.
Buradan, “Geliştirici seçenekleri” menüsüne gidin (böyle bir giriş görmüyorsanız, önce Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdiğinizden emin olun). Ardından, “USB hata ayıklama” seçeneğini etkinleştirin, sonra açılır pencerede “Tamam” a basın.
Bu noktada, telefonunuz hala bilgisayarınıza bağlıyken, bu cihazdan bir ADB bağlantısına izin vermek isteyip istemediğinizi soran başka bir pop-up görmeniz gerekir. “Bu bilgisayardan her zaman izin ver” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin ve daha sonra bu açılır pencerede “Tamam” a basın.

3. Adım: Chrome için Vysor Uygulamasını Yükleyin

Daha sonra, bilgisayarınızdaki Google Chrome tarayıcısından bu bağlantıya gidin . Buradan, Vysor Chrome uygulamasını yüklemek için ekranın üst kısmındaki “Chrome'a ​​ekle” düğmesini tıklayın.
Vysor kurulduktan sonra, "Uygulamayı Başlat" ı tıklayın veya ekranınızın üst kısmındaki yer imleri çubuğundaki Chrome Uygulama Başlatıcı'yı açın, ardından Vysor simgesini tıklayın.

Adım 4: Android Cihazınıza Vysor bağlayın

Vysor yüklü ve ADB kurulumu ile, Android cihazınızı görüntülemek ve kontrol etmek için bilgisayarınızı kullanmak artık bundan çok daha kolay olacaktır. Vysor'un ana menüsünde bulunan “Find Find” butonuna tıklayarak başlayın.
Buradan Android cihazınızı listeden seçin, ardından “Seç” e tıklayın, ardından ekranınız saniyeler içinde bilgisayarınıza yansıtılmaya başlamalıdır. Buraya bağlanırken sorun yaşıyorsanız, bu eğiticinin 1. Adımını tekrar ziyaret edin.

Adım 5: Android Cihazınızı PC'nizden Kontrol Edin

Artık bağlı olduğunuza göre, Android cihazınızın ekranını bilgisayarınızdaki bir pencerede görmelisiniz. Buradan, telefonunuzu veya tabletinizi normalde yaptığınız gibi gezinmek için farenizi veya klavyenizi kullanabilirsiniz.
Bununla birlikte, bilmeniz gereken birkaç klavye kısayolu var. Geri düğmesini simüle etmek için ESC tuşunu, Android'in menü işlevine erişmek için F1 tuşunu ve ana ekranınıza hızlıca geri dönmek için Ana tuşunu kullanın. Bir MacBook'ta, bu klavye kısayolları değişebilir veya hiç çalışmayabilir.
Yatay yönlendirmeyle bir uygulama açarsanız, bilgisayarınızdaki pencere otomatik olarak ekranınızın içeriğine sığacak şekilde döner. Bu pencereyi yeniden boyutlandırmak isterseniz aynı durum gider - sadece köşelerden birini sürükleyin ve içerikler pencereyi soldurmak için yukarı veya aşağı ölçeklenecektir.

6. Adım: Android Cihazınızın Diğer Kişilerle Paylaşım Kontrolü

NOT: Bu özellik artık Vysor'un pro sürümünü gerektiriyor. Vysor'un fiyatlandırma planlarını buradan görebilirsiniz .
Cihazınızın kontrolünü başka bir kullanıcıyla paylaşmanız gerekirse - sorun giderme amacıyla diyelim - aslında Vysor'u kullanmak gerçekten çok kolay. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve normalde yaptığınız gibi Vysor'u başlatın, ardından Vysor'un ana menüsünde “Paylaş” düğmesine tıklayın.
Bu noktada, cihazınızın ekranını paylaşmak için bir bağlantının panoya kopyalandığını bildiren bir mesaj göreceksiniz. En sevdiğiniz mesajlaşma programınızı veya e-posta uygulamanızı açın, ardından bu bağlantıyı diğer kişiye iletin. Sonunda, bağlantıyı tıkladıklarında, Vysor Chrome uygulamasını yüklemeleri istenecek ve yaptıkları zaman telefonunuzu olabildiğince uzaktan kontrol edebilecekler.

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads