6 May 2018

Ölü bir bilgisayardan dosyaları kurtarma

Ölü bir bilgisayardan veri elde etmek aslında hayal ettiğimiz kadar zor değil. Bilgisayar bir yazılım arızası nedeniyle ortadan kalktığında, dosyalarına erişilemez ancak sabit diskte bozulmadan kalır. Çeşitli şirketler normal olarak ortak bir yöntem izler.

Dosyaları kurtarmak için on adım

  1. İlk adım sabit disk sürücüsü almaktır. Bu, USB bağlantı noktası üzerinden başka bir bilgisayara çalışabilen bir sabit disk sürücüsünü yerleştirebileceğiniz harici bir sistem aygıtıdır.
  2. İkinci adım, eski ile uyumlu bir bilgisayar ödünç almaktır. Örneğin, biri Windows veya Max’e sahipse, başka bir Pencere veya Maks. Birinin ölü bilgisayardan kurtarmak için ihtiyaç duyduğu dosyaları barındırması için yeterli alana sahip olması sağlanmalıdır.
  3. Bir Windows sabit sürücü kullanıcısı, bilgisayara ayrı bir sürücü yüklemezse, sabit sürücünün içeriğini okuyabilecek ancak yazamayacak bir Maks.
  4. Sabit sürücünün çıkarılması, ölü bilgisayardan olmalıdır. Bu, pili çıkarmak ve çıkarmak suretiyle yapılabilir. Çevirin ve vidaları sökün. Sabit sürücü kapağını sökün ve sabit sürücüyü çıkarın.
  5. Disk muhafazası konektör plakası çıkarılmalı ve sabit sürücü arayüzüne takılmalıdır. Adaptör çekilerek, sürücü ve muhafaza konektör plakası arasında bağlantı kurulmasını sağlar.
  6. Sabit sürücünün kasaya takılması gerekir.
  7. Bir USB kablosu yardımıyla harici bir sabit sürücü, çalışan bir bilgisayara bağlanabilir. Bilgisayarın açık olduğundan emin olunmalı ve sürücü bağlandığında bir simge görünecektir.
  8. Kopyalama ve yapıştırma, tıklama ve sürükleme ile eski dosyaları kurtarmak ve araştırmak zorunludur. Bu işlemin tamamlanması birkaç saat sürebileceğini hatırlıyor.
  9. Bu yapıldıktan sonra, yakın dr5ive üzerindeki pencerenin kapatılması gerekir. Ölen bilgisayar hala sağlam ve yeniden başlatılacak.
  10. Çıkartmayı seçmeden önce USB simgesini tıklayın. Şimdi eski sabit disk ayrılabilir.
Süreç masa başında oldukça basittir, ancak turda değil. Özellikle açılması gerekmeyen kapalı turlu üstler. Bir bilgisayar tamircisi veya yardım masası işlem konusunda size yardımcı olur. Sabit diski çekebilir ve sizin için değerli verilerinizi kurtarabilirler. Biri dosyaları kabul etmek için ödeme yapmaya istekli ise o zaman tek seçenek budur. Bununla birlikte, verilerinizin kurtarılabileceğinin garantisi yoktur.
Bu korkuyu önlemek için basılı kopyaların yedeklenmesi gerekiyor. Bir bilgisayar yeniden kurma sürecinin tamamından geçmek gerekiyor ama eğer kritik dosyalar birden fazla yerde ise o zaman kişisel bilgisayarda endişelenmenize gerek yok, hayalet gibi ölü görünüyor.

Hiç yorum yok:
Yaz yorum

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads