11 May 2018

VirtualBox'ta Android 7.0 Nougat nasıl kurulur?

PC'nizde Android'i çalıştırmak ister misiniz? Android-x86 Projesi Android'i ARM'den x86 platformuna taşıdı. Android-x86, desteklenen donanımla birlikte netbook'lara yüklenebilir, ancak Android'i VirtualBox'a da yükleyebilirsiniz.
Android, bir Windows veya Linux sanal makinesini çalıştırdığınız gibi başka bir sanal makine olarak çalıştırılabilir. Bu, Android arayüzüyle oynamanıza ve PC'nizde tam bir Android ortamında uygulama yüklemenize olanak tanır.

Ne İhtiyacınız Var

Başlamadan önce, VirtualBox'a yüklemek için hem VirtualBox hem de bir Android-x86 ISO'ya ihtiyacınız olacak.

Android Sanal Makine Oluşturma

Şimdi VirtualBox'u açabilir ve Yeni düğmesini tıklayarak yeni bir sanal makine oluşturabilirsiniz. Sihirbazı gözden geçirin ve sanal makinenizi aşağıdaki ayarlarla yapılandırın:
  • İşletim Sistemi : Linux - Linux 2.6 (veya sonraki sürüm)
  • Bellek Boyutu 512 MB
  • Sabit Disk Boyutu : 3 GB veya Daha Fazla
create-android-x86 sanal makine
Ardından, yeni sanal makinenizi açın ve indirdiğiniz Android-x86 ISO dosyasında VirtualBox'ı işaret edin. Yükleyici, sanal makinenizin içinde açılır.
Devam etmek için Kurulum seçeneğini seçin ve Enter tuşuna basın.
install-android-in-virtualbox
Android sistemi için bir bölüm oluşturmamız gerekecek. Seç / oluşturma bölümleri değiştirin seçeneği ve Enter'a basın.
create-bölümleri-android için
Ok tuşlarınızla Yeni seçeneği seçin ve boş alanda yeni bir bölüm oluşturmak için Enter tuşuna basın.
android-yeni-bölüm
Birincil seçeneği seçin ve Enter'a basın, ardından bölümün oluşturduğunuz sanal diskin tüm boyutunu almasını sağlamak için tekrar Enter tuşuna basın.
android-Birincil-bölüm
Vurgulayın Bootable seçeneğini seçip Bölüm önyüklenebilir yapmak için girin, ardından seçmek Yaz seçeneğini seçip sanal diske değişiklikleri yazmak için girin. Değişiklikleri yazmayı onaylamak için evet yazmanız ve Enter tuşuna basmanız gerekecektir .
yazmaya karşı bölümleri diske
Çık seçeneğini etkinleştirin ve Bölüm Seç ekranına geri dönersiniz.
Bu kez, ekranın en üstünde oluşturduğunuz bölümü göreceksiniz. Bölümü seçin ve Android'e yüklemek için Enter tuşuna basın.
yüklemek-android-to-bölüm
Seç ext3 dosya sistemini ve ardından seçmek Evet bölümü biçimlendirmek.
biçim-bölüm-için-android
Seç Evet GRUB bootloader yüklemek ve ardından seçmek Evet okuma-yazma / sistem dizini yüklemek.
yüklemek-android-sistem-dizinini-as-okuma-yazma
İşiniz bittiğinde, ISO dosyasını kaldırabilir ve sanal makinenizi yeniden başlatabilirsiniz.
remove-disk-den-virtualbox-sürücüden
Android, sanal makinenizdeki diğer işletim sistemleri gibi önyükleme yapmalıdır. Android akıllı telefon veya tablette olduğu gibi, kurulum sürecinden geçmeli ve isteğe bağlı olarak Google hesap ayrıntılarını sunmalısınız. Wi-Fi kurulum ekranını atla - Android, sanal makinenizin standart İnternet bağlantısını kullanacaktır.
android-kurulum-in-virtualbox
Fare imleciniz çalışmıyorsa, Makine menüsünü tıklayın ve Fare Entegrasyonunu Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin. Sanal makinenin içine tıklayın ve fare imlecini göreceksiniz. Sanal makine penceresinin sağ alt köşesinde görüntülenen ana bilgisayar tuşuna basın (varsayılan anahtar: Sağ Ctrl), fare imlecini sanal makineden serbest bırakmak için.
android-sanal-makine-fare
Diğer uygulamaları yüklemek için Gmail, Haritalar ve Google Play Store gibi Google uygulamalarıyla dolu bir Android ortamına önyükleme yapacaksınız.
Android öncelikle dokunmatik giriş için tasarlanmıştır, ancak bir fare ve klavye ile de kullanılabilir - bu, bilgisayarınızın fare ve klavyesinin kullanışlı giriş aygıtları olarak çalışabileceği anlamına gelir. Sadece çoklu dokunuşa ihtiyacınız olan her şeyi yapmaya çalışmayın.
robot-in-virtualbox
Bu, Android uygulamalarını PC'nizde çalıştırmanın en hızlı yolu değildir - BlueStacks, yapmak istediğiniz tüm şey Windows PC'nizde Temple Run 2 veya başka bir Android oyunu oynamaksa daha hızlıdır. Bununla birlikte, Android-x86, bir sanal makinede eksiksiz bir Android sistemine erişim sağlar. Standart bir Android sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız veya başka bir işletim sistemi kullanan sanal bir makineyle denemeler yapmayı deneyebilirsiniz.
Bir Android sanal makinesiyle tam ekrana gidin ve Android'i bir dizüstü bilgisayarda kullanmak nasıl bir fikir edinirsiniz. Duyduğumuz söylentiler doğruysa, bu yıl çıkan Android dizüstü bilgisayarlarını görüyor olacağız. ASUS Transformer cihazları halihazırda takılı moddayken Android dizüstü bilgisayarlar gibi işlev görüyor.

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads