Windows'da Çift Dosyalar Nasıl Kaldırılır


Hepimizin bulunması ve silinmesini bekleyen bir çift kopya dosyası var. Bu çift dosyalar yeni bir şey için kullanılabilecek çok fazla bellek tüketir. Windows'da çift dosyaları kaldırmak için birçok yol var, ancak en kolay olanı yinelenen dosya bulucu uygulamaları kullanmaktır. Bu yinelenen dosya bulucular temel olarak gereksiz yere kopyalanmış dosyalar için sabit sürücünüzü tarar ve bunları kaldırmanıza yardımcı olur. Çok sayıda yinelenen dosya bulucu var, işte burada en kolay ve çok açık olanı düşünüyoruz.


Not : Program Files klasörleri gibi sistem klasörlerindeki kopyaları kaldırmak için çoğaltıcı araçlardan herhangi birini kullanmanız önerilmez. Kullandığınız birçok program, düzgün bir işlevsellik sağlamak için bu kopya dosyalarını farklı konumlara ihtiyaç duyabilir.
Oku: USB Pendrive ile bilgisayarınızı nasıl kilitler ve kilidini açarsınız?

Duplicate dosyaları çıkarmak için CCleaner

CCleaner, giriş gerektirmeyen çok popüler bir araçtır. Bunu bir amaç için daha önce kullanmış olmanız da iyi bir şanstır. CCleaner'ın ana işlevi gereksiz dosyaları ve geçici dosyaları kaldırarak sabit diskinizde çok fazla yer bırakan gereksiz dosyaları kaldırmaktır. Ccleaner ayrıca bir çift dosya bulucu olan yerleşik bir araç ile birlikte gelir.
CCleaner'ı açın ve Araçlar> Yinelenen Finder'ı seçin. Bu CCleaner'ın tüm sürümlerinde bulunur ve bu özelliği kullanmak için pro sürümüne ihtiyacınız yoktur.
CCleaner'ın varsayılan ayarları mantıklıdır ve sistem dosyalarını ve gizli dosyaları yok sayarken C: sürücünüzde yinelenen dosyaları aramanızı sağlar. Ayrıca Dahil et bölmesindeki “Ekle” düğmesini tıklatarak ve bu klasörü seçerek belirli bir dizini aramayı da seçebilirsiniz. CCleaner'ın belirttiğiniz klasör içindeki klasörleri de aradığından emin olmak için yeni bir klasör eklerken “Dosyaları ve alt klasörleri ekle” seçeneğini belirlediğinizden emin olun.
Yinelenen dosyaları bulmak için aracın arayüzü çok süslü değil. İyi bir özelliğe sahiptir; bu, çift dosyalara kolayca bakmanıza ve bunları silmenize ve aynı zamanda metin dosyalarındaki yinelenen dosyaların adlarını kaydetmenize olanak tanır. Listede bir dosyayı sağ tıklayabilir ve dosyanın kendisini sisteminizde görüntülemek istiyorsanız “Klasörünü aç” ı seçebilirsiniz.
Şimdi listeden bir dosyaya sağ tıklayabilir ve ardından dosyanın kendisini sisteminizde görüntülemek istiyorsanız “Klasörünü aç” ı seçebilirsiniz.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts