Android'de pop-up reklamları durdurmanın olası yolları

Pop-up reklamlar, en müdahaleci ilanlardır. Bir masaüstü bilgisayarında veya dizüstü bilgisayarında can sıkıcı, potansiyel olarak bir mobil cihazda pahalı bir şekilde pahalı. Ağır web sayfalarını indirmek yeterli veri alır: Bir reklamcının pazarlama mesajını yüklemek için ek ödeme maliyetine ihtiyacınız yoktur.
Neyse ki Android kullanıcıları için, cep telefonunuzdaki pop-up'lardan muzdarip olmanıza gerek yok. Ve burada Android telefonunuzda görünen pop-up'ları durdurmanın üç basit yolunu öneriyoruz. Bu ipuçları tüm Android tabletler için de çalışacaktır.
Bunların her birini sırayla ele almanızı öneririz. Seçtiğiniz tarayıcıda pop-up engelleyiciyi etkinleştirmenin işleri daha iyi hale getireceğinden şüpheleniyoruz. Ancak, ihtiyacınız varsa gerçek bir kemer ve parantez yaklaşımı alabilir ve poxy sunucu düzeyinde reklamları engelleyebilirsiniz.
Mehtod 1:
Bu oldukça basit. Tarayıcıyı aç. Sağ üst köşede görebileceğiniz üç nokta menü simgesini tıklayın. Listeden 'Ayarlar'ı seçin.
Şimdi, görüntülenen menüden 'Gelişmiş'i seçin.
'Pop-up'ları engelle' seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Android tarayıcısını kullandığınızda Android akıllı telefonunuzda hiç pop-up reklam görmemelisiniz.
Yöntem 2:
Chrome tarayıcısıyla benzer bir sonuç elde edebilirsiniz. Chrome'u açın ve sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesini tıklayın. 'Ayarlar'a gidin ve seçin.
Aşağı kaydırın ve 'Site Ayarları'nı ve ardından' Pop-up'ları seçin. Bu seçeneğe tıklayın. Varsayılan olarak pop-up'lar engellenecek ve seçenek 'Pop-up Block (önerilen)' komutunu okuyacaktır. Ancak pop-up'lara izin verilirse, bu seçeneği değiştirmek için kaydırıcıyı hareket ettirin.
Yöntem 3:
Aslında Chrome'u kullanarak - pop-up'ları engellenir - Android tarayıcısından ziyade, bazı veri alışverişi reklam reklama engel olur. Ve herkesin Veri Tasarrufu seçeneğini etkinleştirmesini tavsiye ederiz. Veri Tasarrufu, mobil cihazlarda gerekmeyen web sayfalarının yönlerini sıkıştırır. Telefonunuz artık gereksiz reklamları ve animasyonları düşürmek için mücadele etmediğinden, daha sorunsuz bir web tarama deneyimi ve veri faturanızda tasarruf sağlar. Bu, biraz daha düz bir tarama deneyimine yol açabilir ve bazı web sayfalarının gösterişli görünmesi olasıdır. Ancak, Veri Tasarrufu'nu her zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Bu iki saniyelik bir iştir.
Chrome'u açın ve sağ üst köşedeki üç nokta menü simgesini tıklayın. 'Ayarlar'a gidin ve seçin.
Ayarlar altında aşağı kaydırıp 'Veri Tasarrufu'nu seçin. Kaydırıcıyı sağ üst köşedeki 'Kapalı' konumundan 'Açık' seçeneğine doğru itin. Veri Tasarrufu'nu istediğiniz zaman devre dışı bırakmak için, bu işlemi tersine çevirmeniz yeterlidir.
Yöntemler 4:
Adblock Android kullanıcıları için kendi tarayıcısını sunuyor. Adblock Tarayıcısını Google Play'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz ve bununla birlikte başka bir açılır reklam görmemelisiniz.
Android tarayıcısında pop-up'ları engelleyip Chrome'daki Veri Tasarrufu özelliğini etkinleştirdikten sonra, Android'inizde pop-up reklamlar tarafından hala sorun yaşıyorsanız, yapabileceğiniz başka bir adım da vardır.
Köklü bir Android'iniz varsa, birkaç reklam engelleyiciden birini yükleyebilirsiniz. Ad-block Plus'ı buradan yüklemenizi öneririz.
Ancak çoğu insanın Android'i kök salmaz, bu yüzden işler biraz daha zor. Kesinlikle imkansız değil, daha çok dahil. Düzenli olarak kullandığınız tüm Wi-Fi ağları için aşağıdakileri yapmanız gerekecektir.
Hala Reklam Bloğu Plus'u yüklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için öncelikle Ayarlar, Güvenlik'e gidip 'Bilinmeyen kaynaklar' özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.
Artık Reklam Bloğu Plus indirme bağlantısına göz atmak ve Ad-block Plus'ı indirmek için Chrome'u kullanın. İndirildikten sonra, Dosya Yöneticisi'ne gidin, indirme dosyasını bulun ve yüklemek için tıklayın.
Ne yazık ki, köklü olmayan bir mobil cihazda Ad-block Plus ağ ayarlarınızı yapılandıramaz, bu yüzden bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Öncelikle, Ad-block Plus'ı açın ve sağ üst köşedeki 'Yapılandır'ı tıklayın. Görüntülenen vekil yapılandırma not alın. Ardından ana ekranınızdan Ayarlar'a ve ardından Wi-Fi'ya gidin. Bağlandığınız şebekeye uzun basın ve 'Ağı değiştir' seçeneğini seçin.
'Gelişmiş seçenekleri göster' seçeneğini etkinleştirin. 
'Proxy ayarları'na gidin ve' Hiçbiri 'ile' Manuel 'arasındaki açılır menüyü değiştirin. 
Şimdi Ad-block Plus'ın size verdiği ayarları girin. Bizim durumumuzda Proxy 'localhost' ve Port '2020' olarak verildi. Artık bu ağdan göz attığınız web sitelerinde hiç reklam görmeyeceksiniz.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts