Google Chrome’tan Kayıtlı Şifrelerinizi Dışa Aktarırız

Bir Chrome kullanıcısıysanız, çeşitli çevrimiçi hesaplarınıza giriş yapmayı kolaylaştırmak için tarayıcının şifre kaydetme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ancak, bu mükemmel bir çözüm değildir ve bunun yerine var olan çeşitli parola yönetim araçlarından birini düşünebilirsiniz.
Şimdiye kadar, Chrome'da kaydettiğiniz şifreleri ve giriş verilerini yeni şifre veritabanınıza aktarmak için hazır olmanız mümkün olmadı. Bu şimdi değişti, böylece el ile her şeyi yeniden yazmanıza gerek kalmadan kolayca yeni bir şifre yöneticisine geçebilirsiniz.
nasıl yapılır-ihracat-your-kaydedilmiş-şifreler-den-krom
Bu yeni bir seçenek olduğundan, herkes için geçerli olacak bir şey değil - en azından Chrome 64'ü çalıştırdığınızdan emin olmanız gerekir (tabii ki eski bir web tarayıcısını çalıştırmalısınız, tabii ki!). Ancak, yeni kurulan bir Chrome sürümü ile bile şifrelerinizin nasıl dışa aktarılacağı açık değildir. Çünkü ihtiyacınız olan ayar varsayılan olarak devre dışıdır. İşte, şifreyi ihraç eden şifrelerin kilidini açmak için yapmanız gerekenler.
  1. Chrome'u ateşleyin, adres çubuğuna chrome: // flags yazın ve Enter'a basın .
  2. Şifre dışa aktarma seçeneğini arayın ve Etkin olarak ayarlamak için açılır menüyü kullanın .
  3. Şimdi yeniden başlat düğmesine tıklayarak Chrome'u yeniden başlatın .
  4. Chrome'un menüsünden Ayarlar'ı açın ve Gelişmiş bağlantısını tıklayın.
  5. Gelen Şifreler ve formlar bölümünde, tıklayın şifreleri yönet .
  6. Click Diğer işlemler menüsünü (kayıtlı şifrelerin listenin en başında üç nokta) ve seçmek Dışa .
  7. Şifreleri Dışa Aktar'ı tıklayın ve şifrelerinizi, seçtiğiniz uygulamaya aktarmaya hazır bir CSV dosyasında kaydedebilirsiniz.
Share:

Popular Posts

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

En Çok Okunan Yayınlar

Blog Arşivi

Recent Posts