12 May 2018

Linux PC'nizde / dizüstü bilgisayarınızda herhangi bir Android Uygulamasını çalıştırın

Linux PC'nizde / dizüstü bilgisayarınızda herhangi bir Android Uygulamasını çalıştırın Herhangi bir Linux dağıtım PC / dizüstü bilgisayarda Android Uygulamaları çalıştırmak artık Anbox ile mümkün

kullanıcılarının mevcut Linux dağıtımlar üstünde Android uygulamaları çalıştırmak için izin verecektir - UBports' Marius Gripsgård Anbox başlıklı yeni proje duyurdu.Devam Ediyor

Anbox Linux Distro üstüne bir tam fonksiyonel Android işletim önyükleme için bir kap temelli yaklaşım olarak onun yaratıcısı tarafından açıklanmıştır. Şu anda, Ubuntu ile sınırlıdır. Proje bunu başarmak için Linux Containers teknolojisini kullanıyor. Bunun yanı sıra, aynı zamanda Linux dağıtımı mevcut masaüstü ortamına her Android uygulamasının bir entegrasyon söz verir. Böylece başka bir uygulama gibi görünmelerini sağlıyor. Ayrıca, Linux işletim sistemleri Android işletim sistemini ana bilgisayardan ayırmak için kullanılır.
“2015'te, bugün Anbox dediğim şeyin bir prototipi üzerinde çalışmaya başladım. Gerçek donanım veya kullanıcı verilerinde hiçbir erişime izin vermezken, ana işletim sistemi üzerinde ilgili bölümlerini LXC dayalı basit kaba Android'i koyarak ve köprü fikrine doğdu,”Simon Fels söyledi duyuru.
Buna bağlı olan Android uygulamaları için OpenGL ES'yi sağlamak için, Anbox, mevcut OpenGL üzerinde eşlenecek ana makineye gönderilen komut akışını serileştirmek için kullandığı resmi Android öykünücüsünden kod parçaları ödünç alıyor gibi görünüyor veya OpenGL ES uygulamaları.

Cihazlar

Marius , göründüğü gibi bir Google+ yayını gönderdi . Android uygulamaları, UBPorts tarafından sağlanan Ubuntu Phone cihazlarının çeşitli sürümlerinde uygulanacak. Bu desteği alması beklenen ilk cihaz OnePlus One olabilir.
Ancak, projenin hala gelişim aşamasında olduğunu belirtmişlerdir. Erken gelişim aşamaları, hataların ve çökmelerin bekleneceği anlamına gelir. Projeyi şu anda bu linkten indirebilirsiniz Proje hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesine bakın.

Hiç yorum yok:
Yaz yorum

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads