11 May 2018

WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama Nasıl Kurulur

İki adımlı doğrulama, daha popüler hale gelen önemli bir güvenlik protokolüdür. Sadece bir şifreye ihtiyaç duymak yerine, şifrenize ve hesabınıza giriş yapmak için başka bir şeye ihtiyacınız vardır. Bu saldırganlar için çok daha zor hale getirir.


WhatsApp, "başka bir şey" ye sahipti - hesabınızla ilişkilendirdiğiniz telefon numarası - ancak yakın zamana kadar, hesabınızı şifre korumayı başaramadınız. Birisi SIM kartınızı çaldıysa, başka bir telefona açabilir, WhatsApp uygulamasını indirebilir ve doğrudan oturum açabilir.
Şimdi bu iki adımlı doğrulama mevcut, nasıl ayarlanacağına bakalım.
WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama Kurmak
WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar> Hesap bölümüne gidin.
WhatsApp'ın en son sürümdeyseniz, İki Adımlı Doğrulama seçeneğini görürsünüz. Görmüyorsanız uygulamanızı güncelleyin. Aksi takdirde, İki Adımlı Doğrulama'ya ve ardından Etkinleştir'e dokunun.
Altı haneli bir şifre girmeniz istenir ve onaylanır. Bu, telefonunuzun güvenlik şifresinden farklı olmalıdır.
Ardından e-posta adresinizi girin ve onaylayın. Bu adımı atlamak için bir seçenek var ancak bunu önermiyoruz. WhatsApp hesabınıza bağlı bir e-posta adresi olmadan, şifrenizi sıfırlayamayacaksınız.
“Bitti” ye dokunun ve iki adımlı doğrulama etkinleştirilecek. Bunu devre dışı bırakabilir veya istediğiniz zaman ayarlar uygulamasından şifre veya e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.
Şimdi, WhatsApp'ı yeni bir telefona kurduğunuzda, şifrenizi ve telefon numaranıza gönderilen tek seferlik kodu girmeniz gerekecektir.

Öne Çıkan Yayın

Eski telefonunuzu, her yerden izleyebileceğiniz bir ev güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz

Yakın zamanda telefonları yükselttiyseniz ve eski cihazınızla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeyi d...

Youtube'de Biz

Etiketler

android (29) Araçlar (51) Debugger (1) Delphi (3) Güvenlik (41) Iphone (4) İnsan Hayatı (20) İnternet (22) Knight Online (2) Kriptoloji (18) Linux (13) Manga (2) OllyDbg (1) One Piece (3) Sistem (33) SQL (2) TV (1) Windows (45)

ads